Aktuāli

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

Sveicam

Vārda diena: Vitolds, Lolita

Statistika

Seko mums

Jaunumi

Kora mūzikas koncerts

Aicinām ikvienu interesentu uz īpašu kora mūzikas koncertu - Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jauniešu kora "Verdandi" un Vīnes jauniešu kora VIA LENTIA koncertu

25.maijā, pl. 18.30, ģimnāzijas aktu zālē!

Par VIA LENTIA

Koris ir dibināts 1992.gada septembrī kā Vīnes Valsts ģimnāzijas koris un tajā šobrīd dzied 40 skolēni. Kopš kora dibināšanas to vada Tomass Pulkers (Thomas Pulker).

Kora repertuārs aptver skaņdarbus no visiem mūzikas vēstures laikmetiem - no renesanses , baroka, klasikas un romantikas līdz 20.-21.gs kora mūzikas darbiem. Tas ietver arī austriešu tautasdziesmas un Ziemassvētku dziesmas, spiričuelus un popdziesmas.

2017.gadā Austrijas koru konkursā "Jaunieši dzied" VIA LENTIA ieguva augstāko vērtējumu un tika atzīts par"Labāko skolas kori 2017".

Ievietoja: M. Purviņš 2017-05-23 11:57:49Turpināt lasīt »

Muzeju nakts RVVĢ

2017.gada 20. maija vakarā muzeju durvis visā Latvijā atkal būs atvērtas starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" apmeklētājiem. Trešo gadu pēc kārtas Rīgas "Muzeju nakts" programmu papildinās arī pasākumi mūsu ģimnāzijā.

Muzeju nakts programma RVVĢ» | Vairāk par Muzeju nakti»

Uz tikšanos!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-05-17 08:26:57Turpināt lasīt »

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

11.maijā notika Latvijas Sarkanā Krusta organizētās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Esam lepni, ka Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolēni ieguva III vietu.

Paldies dalībniecēm:

  • Elizabetei Nīnai Jēgermanei (10.d klase)
  • Elizabetei Rēzijai Nīmantei (10.d klase)
  • Santai Sutai (10.d klase)
  • Megijai Miķei (11.e klase)
  • Katrīnai Viktorijai Svitņickai (11.e klase)
  • Lienei Cīrulei (11.e klase)
  • un skolas medmāsiņai Helēnai Bitānei!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-05-16 16:51:14Turpināt lasīt »

NVO diena

Alternatīvās mācības - Nevalstisko Organizāciju informācijas diena "„TAVAS IESPĒJAS  - JAUNIEŠU NVO” ir notikusi!

Sestdien, 13. maijā, mūsu skolā viesojās un aktīvi darbojās 13 nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi un iestādes. Pirmo reizi skolā tika realizēts neparasts eksperiments - pedagoga lomu pārņēma NVO iestādes, kas bija gatavas prezentēt savas darbības ideju un iesaistīt savās aktivitātēs - spēlēs, konkursos, darbnīcās, diskusijās, lai būtu iespēja viņus iepazīt vai uzrunāt par kādu skolēniem aktuālu tēmu vai arī aicināt līdzdarboties!

Visas dienas laikā nodarbības notika 44 darba stacijās, kurās bija sastopamas tādas organizācijas, iestādes un uzņēmumi kā Eiropas Savienības māja, Nodarbinātības valsts aģentūra, homo ecos:. Papardes Zieds, Latvijas Samariešu Apvienība, Latvijas Sarkanais Krusts, biedrība "Avantis", Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, Latvijas Jaunatnes padome, Latvijas Pilsoniskā Alianse, Jauniešu pašattīstības programma Award (VISC), mācību uzņēmums "Skolēns skolēnam", egoPERFECTUS - izglītības uzņēmums.

Dienas noslēgumā skolēni klases audzināšanas stundā dalījās ar saviem iespaidiem, iegūto pieredzi, pārrunāja iegūto informācijas vērtīgumu un interesantāko pasniegšanas veidu!

Arī skolotājiem biedrība „ Kopienas attīstības centrs” šajā dienā piedāvāja semināru ”Sociālo tīklu lietošana un digitālā identitāte”, kas būtu noderīgs arī vecākiem, ko vadīja Spānijas vidusskolas skolotāja Isabela Morera.

Šīs dienas ieguvumi vēl jāpārdomā, bet pirmie iespaidi liecina, ka lielākajai daļai skolēnu izdevās atrast savu organizācijas favorīti, kas to iedvesmoja ar savu stāstu, informāciju, ideju vai piedāvāto iespēju izpaust savu radošo un gribas potenciālu, radīt sev jaunas pieredzes vai eksperimentēšanas iespējas.

Iespējams, ka šī pasākuma ideja varētu kļūt skolas tradīciju, jo jau šobrīd izskan skolēnu ieteikumi un vēlmes, ar kurām NVO organizācijām vēl gribētu iepazīties un uzaicināt tās uz mūsu skolu nākotnē!

15.05.2017 Pedagogs karjeras konsultants Daina Romanovska

Ievietoja: J. Puriņš 2017-05-15 12:54:26Turpināt lasīt »

Vācu valodas diplomeksāmenam–20 gadi

Vācu valodas II pakāpes diplomeksāmenam Latvijā un RVVĢ – 20 gadi

Kopš 1997.gada Latvijā un RVVĢ tiek īstenots vācu valodas II pakāpes diplomeksāmens (DSD II), kuru kārto 12.klases skolēni. Eksāmens ir starptautiski atzīts un apliecina teicamas vācu valodas zināšanas, kas dod iespēju studēt Vācijas augstskolās bez iestājeksāmena vācu valodā. Kopš 2012. gada Latvijā un RVVĢ 8.-11.klases izglītojamiem iespējams kārtot arī vācu valodas I pakāpes diplomeksāmenu. 20 gadu laikā aptuveni 600 Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas izglītojamo saņēmuši I un II līmeņa vācu valodas diplomus.

2017.gada 11.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika svinīgs diplomu pasniegšanas pasākums. Tā ietvaros norisinājās gan diplomandu, gan sabiedrībā pazīstamu personību paneļdiskusija par vācu valodas nozīmi 21.gadsimtā, tika demonstrēta īsfilma par diplomeksāmena absolventu laika posmā no 1997.gada līdz 2017.gadam gaitām, dalībnieki klausījās svinīgas uzrunas un eksāmena absolventi saņēma diplomus.

Vairāk informācija 12.maija “Neatkarīgās rīta avīzes” izlaidumā.

Ievietoja: M. Purviņš 2017-05-15 08:53:19Turpināt lasīt »

Seko mums