×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

Sveicam

Vārda diena: Laimiņš, Laimdots, Ludmila

Statistika

Seko mums

Finansējums padziļinātai svešvalodu apguvei

 • 9.martā ģimnāzijas direktore Gundega Muceniece ar prezentāciju par svešvalodu apguves tradīcijām mūsu skolā un izcilību veidojošiem faktoriem piedalījās Eiropas Savienības pārstāvniecības Latvijā rīkotā praktiskajā konferencē “Eiropas Savienības valstu valodas vispārējā izglītībā. Kā nodrošināt izcilību?”.

  Konferences iniciatori Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks, un Laimdota Straujuma, 12. Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja, rosināja diskusiju ekspertu lokā par Eiropas Savienības valstu valodu mācīšanas perspektīvām sasaistē ar kompetencēs balstīto izglītības modeli un integrētās svešvalodas apguves principiem.

  Ģimnāzijas direktore uzsvēra, ka daudzvalodība Eiropā un Latvijā nodrošināma pie nosacījuma, ka līdztekus angļu kā pasaules saziņas valodai, mērķtiecīgi – arī finansiāli valsts līmenī – turpina atbalstīt vācu valodas un citu Eiropas savienības valodu apguvi izglītības iestādēs Latvijā.

  Konferencē skolēnu viedokli pauda 12.a klases skolniece Beāte Elizabete Daukšte. Skolniece uzsvēra, ka katras svešvalodas apguve ir ieguldījums nākotnes konkurētspējā, kā piemēru minot ģimnāzijā piedāvātās padziļinātas vācu valodas programmas ietvaros nokārtoto starptautiski atzīto vācu valodas diplomeksāmenu augstākajā līmenī. Beātes skatījumā vairāku svešvalodu apguve sekmējusi gan pašas izaugsmi, gan izkopusi mūsdienu sabiedrībā tik ļoti nepieciešamo kritisko domāšanu un argumentācijas prasmes gan rakstos, gan mutvārdos.

  Ģimnāzijas direktore Gundega Muceniece uzsver, ka turpinās sarunas ar izglītības politikas veidotājiem un pauž cerību, ka, ieviešot kompetencēs balstīto izglītības modeli, ģimnāzijas tradīcijas un izcilību veicinošs faktors – padziļinātas apguves svešvalodu programmas – joprojām saņems līdzšinējo finansējumu, un tiks pārskatīts normatīvais regulējums, kurš šobrīd nosaka finansējuma samazinājumu.

  Ievietoja: M. Purviņš 2018-03-10 13:13:59Visas ziņas »

Seko mums