Aktuāli

Pumpurs

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

ĀGENSKALNA PRIEDES CAURI GADSIMTAM ➔

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Tabita, Sarmīte

uzticības tālrunis

Seko mums

Skolai 100

Būvējam drošu skolu

 • Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 7.a klases skolnieces Justīne Rostoka un Gunda Helēna Horsta kopā ar sociālo pedagogu Jolantu Tāraudi 10. maijā piedalījās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkotajā konferencē „Būvējam drošu skolu” kustības „Draudzīga skola” ietvaros augstskolā „Turība”.

  Konferences mērķis bija gan pedagogus,gan skolēnus iepazīsināt un rosināt izprast tās tēmas un metodes, kas saistītas ar drošas vides veidošanu skolā.

  Pēc konferences atklāšanas skolēni tika sadalīti 13 darba grupās, lai kopīgi diskutētu par ieguldījumu drošas un draudzīgas skolas veidošanā. RVVĢ 7.a klases skolnieces Justīne un Gunda Helēna atzina, ka dienas interesantākā daļa bija grupu darbi, kur visi skolēni tika sadalīti grupās, kurās apsprieda 4 jautājumus. Grupu darbu laikā katram tika dota iespēja izteikt savu viedokli par katru jautājumu. Tika plaši diskutēts par to, vai ir un kā ir jāiesaistās, ja kādu fiziski vai emocionāli aizskar, kā vislabāk palīdzēt atrisināt konfliktsituācijas un kā padarīt skolu patīkamāku, draudzīgāku. Katrai grupai bija iespēja prezentēt savus darbus citiem skolēniem.

  Kamēr skolēni darbojās darba grupās, skolu pedagogi tika iepazīstināti ar neformālās izglītības metodēm, kuras var pielietot skolas ikdienā, un kāda ir skolotāja loma skolēnu sadarbības veicināšanā.

  Pasākuma nobeigumā visiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties paneļdiskusijā, kuras laikā 4 eksperti, dažādu profesiju pārstāvji, to starpā mācītājs Krists Kalniņš, dalījās savas pieredzes stāstos par skolas gaitām, darbiem un nedarbiem, skolas vidi un to, cik svarīgi ir katram iesaistīties savas skolas drošas vides veidošanā.

  7.a klases skolnieces un skolas sociālā pedagoģe atzina, ka pavadītā diena pasākumā bija ļoti interesanta, pieredzi bagātinoša un vērtīga.

  Jolanta Tāraude, 7.a klases skolnieces Justīne Rostoka un Gunda Helēna Horsta.

  Ievietoja: M. Purviņš 2017-05-11 13:50:10Visas ziņas »

Seko mums
facebook
twitter
draugiem.lv
youtube
instagram