Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Īrisa, Irīda

Statistika

Seko mumsSkolā viesojas A.Teikmanis

 • teikmanis.jpg � ī gada 26. janvārī, kad ir Latvijas de jure starptautiskās atzīšanas gadadiena, skolā viesojās diplomāts, skolas 1978. gada absolvents Andris Teikmanis.

       Divpadsmito klašu skolēniem, kā arī dažiem vienpadsmito klašu interesentiem viņš stāstīja par Latvijas ceļu uz starptautisku atzīšanu ne tikai de facto, bet arī de jure, kas ir diezgan būtiski, lai valsts spētu pilnvērtīgi funkcionēt.

       Andris Teikmanis īsumā izklāstīja savu ceļu uz vēstnieka amatu, kuru viņam izdevies realizēt daudz ātrāk ierasto 12 gadu vietā, kā tas visbiežāk ir citiem topošajiem vēstniekiem. Atbildot uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem, skolas absolvents, ar siltām atmiņām par savu skolu – toreiz 5.vidusskolu-, atklāja, ka lielākā daļa diplomātu ir ar vēsturnieku, juristu, teologu un daži pat ar – mūziķa un deju skolotāja izglītību. Viņš uzsvēra, ka diplomātija vairāk ir kā aicinājums un augstākā izglītība ir tam pakārtota. Teikmaņa kungs pieminēja arī profesijas „garoziņas”, bet tas uz pārējo iespēju fona likās mazsvarīgi.

       Nobeigumā A. Teikmanis novēlēja visiem skolēniem kārtīgi pabeigt šo jauko skolu, apzinīgi izvēlēties profesiju, kura būtu vispiemērotākā, aktīvi studēt Latvijā vai kādā citā Eiropas valstī. Galvenais, atcerēties, ka valoda ir bagātība, kuru neviens nespēj atņemt un ,jo vairāk valodu spējam pārvaldīt, jo varam justies pilnvērtīgāki plašajā Eiropā un pasaulē.

  Attēlus un rakstu sagatavoja Alise Pabērza.

  Ievietoja: M. Purviņš 2009-01-27 15:08:55Visas ziņas »

Seko mums