Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Īrisa, Irīda

Statistika

Seko mumsJaunumi

7. klašu skolēnu viktorīna - Ko tu zini par Vāciju?

Laikā, kad vācu tauta svinēja Vācijas vienotības 30. gadadienu, mūsu skolas 7. klašu skolēni piedalījās viktorīnā par Vācijas ģeogrāfiju. Viņi parādīja savas zināšanas par federālajām zemēm, kaimiņvalstīm, upēm un ezeriem, gan arī par pilsētām un Vācijas simboliem. Kā jau viktorīnā pienākas, bija arī uzvarētāji un balvas.

Ievietoja: M. Purviņš 2020-10-20 14:30:35Turpināt lasīt »

7.a klases skolēni Gētes institūtā

6.10.2020. visi 7.a klases skolēni devās uz Gētes institūtu, lai piedalītos jauniešu komiksu meistarklasē ar vācu komiksu mākslinieci Marlēnu Krauzi. Skolēni ar mākslinieci tikās online zoom platformā. Pavisam bija 3 uzdevumi: emociju zīmēšana, komiksa veidošana, kurā dots tēls komiksa sākumā un beigās, un pašu izdomāts komikss. Lūk, ko pēc nodarbības saka paši skolēni:

  1. ļoti patika nodarbība,
  2. patika, ka nodarbība bija vācu valodā,
  3. patika mazās dāvaniņas, ko saņēmām Gētes institūtā,
  4. uzdevumi atraisīja un attīstīja fantāziju,
  5. ļoti patika uzdevums ar seju/emociju zīmēšanu,
  6. paši varējām pārbaudīt, cik labi saprotam vācu valodu,
  7. patika, ka vajadzēja zīmēt nevis rakstīt.

 

Ievietoja: M. Purviņš 2020-10-11 20:13:01Turpināt lasīt »

Lepojamies ar zelta skolotāju 2020

Mūsu ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Ina Baumane 5. oktobrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā svinīgā ceremonijā saņēma pašvaldības balvu “Zelta pildspalva” nominācijā „Par ieguldījumu un sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem”.

Rīgas pašvaldības balvu “Zelta pildspalva” skolotājiem pasniedz jau 25. reizi. Balvu pasniedz 15 Rīgas labākajiem skolotājiem kā pateicību par profesionālu, radošu un inovatīvu darbu, kas tiek ieguldīts skolēnu izglītošanā un audzināšanā.

Ievietoja: M. Purviņš 2020-10-06 19:40:20Turpināt lasīt »

Skolas soma

  Š.g. 28.septembrī  10.AS, 10.VI un 12.a klasei bija iespēja apmeklēt projekta "Latvijas skolas soma” piedāvāto izrādi “Gleznas ārpus rāmjiem’’, kas notika teātrī “Trīs māsas”.  75 minūšu garumā skolēni varēja izzināt dažādus mākslas žanrus caur teatrāliem uzvedumiem. Uzvedumi atainoja kā sadzīves notikumus, tā arī emocionālus pārdzīvojumus. Izrādes beigās skolēniem bija iespēja izveidot pašiem savu laikmetīgās mākslas darbu no pašu atnestajiem priekšmetiem.  Pēc izrādes noskatīšanās bija ļoti pozitīvas un pārdomas raisošas emocijas.

Sanija Supe, 10.SA klase

         

Ievietoja: J. Puriņš 2020-10-04 20:39:28Turpināt lasīt »

Skolas soma

Šogad 9.b klase ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu 18. septembrī devās mūsu skolas absolventa, rakstnieka un literāta Aleksandra Čaka "pēdās". Mēs iepazinām un izstaigājam Āgenskalnu tā, kā to būtu varējis darīt arī pats Čaks.

Sākumā mērojām ceļu no skolas līdz Ļermontova un Tempļa ielas krustojumam, kur mūs sagaidīja gide. Tālāk devāmies augšup pa mazo, šauro Tempļa ieliņu. Ceļā aplūkojām arhitektūru, rakstnieka bijušās mājas, un patiesi izbaudījām šo burvīgo ieliņu noskaņu. Pastaigu papildināja gides interesantie stāsti, bildes un dzejoļi. 

Līkumojot pa mazajām ieliņām, nedaudz vairāk iepazinām rakstnieka personību. Ainu vēl labāk palīdzēja uzburt skaistie Āgenskalna mazdārziņi un romantiskie koka namiņi. Nākamais pieturas punkts bija blakus Eduarda Smiļģa muzejam, kur gide stāstīja par Čaka mīlu pret teātri un kā viņš to savā laikā ir arī izpaudis.

Uzzinājām par pirmo lielo Čaka mīlestību - meiteni vārdā Leontīni Rundeli no Rīgas 2. vidusskolas (tagad Friča Brīvzemnieka). Mīlas iespaidots, Čaks īsā laikā kļuvis par īstu džentlmeni un klasesbiedrenei veltījis savus pirmos sarakstītos dzejoļus.

Karlīna Veitnere, 9.b klase

       

Ievietoja: J. Puriņš 2020-10-01 21:18:52Turpināt lasīt »

Seko mums