Erasmus+

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

RVVĢ Erasmus+ logo
Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda English language

Skolēnu grupas mobilitātes

Skolēnu grupas mobilitāte uz Ksanteni (Vācija) 17. - 23.04.2023.

Dalībnieki: 15 skolēni (8.kl.1.sv. angļu valoda) un 7 skolēni (11.kl.1.sv. vācu valoda)
Skolotāji: Elīna Beča, Juliane Hannelore Kaup un Māris Apsītis

Projekta "Erasmus+ akreditētais mobilitātes projekts RVVĢ skolēniem un personālam" ietvaros mūsu skolas 8. un 11. klases skolēni no 17. - 23.04.2023. pilnveidoja savas svešvalodu prasmes Ksantenē, Vācijā.

Projekta mērķis ir sniegt izglītības iespējas multikulturālā vidē, attīstīt komunikācijas un sociālās prasmes, iepazīt starpkultūru saziņu un iespējamās nākotnes karjeras iespējas.

Projekta norises laikā skolēni apskatīja Ksantenes pilsētu un rātsnamu, tikās ar pilsētas mēru, kā arī apmeklēja tuvējo pilsētu Āheni un tās elpu aizraujošo katedrāli. Vesela diena tika veltīta mācību ekskursijai uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli, kurā skolēniem bija iespēja iepazīt vienu no Eiropas Parlamenta ēkām, kā arī apmeklēt EP sēžu zāli. Tajā pašā dienā skolēni devās uz Eiropas Parlamenta apmeklētāju centru “Parlamentarium”, kas ir Eiropā lielākais parlamentārajai darbībai veltītais centrs. Tur skolēni uzzināja daudz dažādu interesantu faktu par Eiropas Savienību un ne tikai. Visa projekta laikā skolēni grupās kopā ar Vācijas skolēniem cītīgi gatavojās projekta noslēdzošajai diskusijai par tēmu “Vācija un Latvija – kopīgās saknes un kopīgais mantojums Eiropā”. Projekta noslēgumā tika aizvadīta veiksmīga diskusija. Pirms lidošanas prom skolēniem vēl bija iespēja iepazīt Ķelni un tās galveno apskates objektu – Ķelnes katedrāli. Savukārt 8.klases skolēniem bija lieliska iespēja ielūkoties mācību procesā un hospitēt vācu ģimnāzijas stundas.

Projekta ieguvums ir jauniegūtie draugi, kā arī uzlabotas zināšanas gan vācu, gan angļu valodā un kopumā visi ir gandarīti par savu gūto pieredzi.

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija, Video, Foto, Podcast

Skolēnu grupas mobilitāte uz Hannoveri (Vācija) 03. - 10.03.2023.

Dalībnieki: 15 skolēni (10.kl. 1.sv.)
Skolotāji: Dace Zunda un Inguna Serda

Projekta "Erasmus+ akreditētais mobilitātes projekts skolēniem un personālam" ietvaros 15 skolēni no 03. - 10. 03.2023. pilnveidoja savas svešvalodu prasmes partnerorganizācijā Vācijā (Tellkampfschule Hannover).

Projekta mērķis bija sniegt izglītības iespējas multikulturālā vidē, attīstīt komunikācijas un sociālās prasmes un iepazīt starpkultūru saziņu.

Kopā ar skolēniem no Vācijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Spānijas, Polijas un Francijas mūsu ģimnāzisti darbojās 10 darbnīcās mākslas, mūzikas, sporta, kultūras, bioloģijas un sociālo zinātņu jomās. Viņiem bija iespēja izvēlēties savu jomu, jo katrā darbnīcā bija jāveic cits uzdevums. Viena grupa dokumentēja nedēļas norisi un veidoja video, savukārt cita grupa diskutēja par to, ko nozīmē dzīvot, mācīties un strādāt citā valstī, kādi ir plusi un mīnusi. Mākslas darbnīcā tika veidots kopīgs mākslas darbs, bet bioloģijas darbnīcā - bišu māja. Kādas grupas uzmanības lokā bija arī tēma Ūdens un ūdens deficīts dažādās valstīs. Muzikālajiem jauniešiem bija iespēja darboties mūzikas darbnīcā, izveidojot grupu un atskaņojot 3 populāras dziesmas savā aranžējumā, savukārt citā darbnīcā tika radīta dejas horeogrāfija. Jauniešiem bija iespēja iepazīt sporta veidus un tos salīdzināt, kā arī sadarboties komandās un iepazīt dažus no tiem. Projekta noslēgumā tika prezentēti darba rezultāti.

Skolēni daudz laika pavadīja arī kopā ar ģimenēm, kas viņus uzņēma, viņiem bija iespēja iepazīt ģimenes ikdienu, apmeklēt Hannoveres apskates objektus un muzejus. Mācību ekskursijas laikā tika iepazīta arī Hamburga.

Skolēni atzina, ka projekta laikā ir iegūta vērtīga pieredze, jauni draugi, iepazīta cita kultūra.
Viņu viedoklis ir viennozīmīgs:
"Erasmus+ programma ir neaizmirstama pieredze un reizē arī piedzīvojums, tie ir jauni draugi, jaunas atklāsmes, iespēja pilnveidot svešvalodu prasmes un padzīvot ārpus savas komforta zonas, taču tam pielāgoties noteikti nav grūti. Tās ir pozitīvas emocijas, kuras vēlam izjust katram."

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija, Video

Skolēnu grupas mobilitāte uz Vīni (Austrija)

Dalībnieki: Elza Gādmane (10.SA) un Līva Mālere (10.EI)

Skolotāja: Elīna Beča

Projekta norises laikā skolniecēm bija iespēja aktīvi iesaistīties Bernoulli ģimnāzijas mācību procesā un piedalīties dažādās mācību stundās un aktivitātēs. Stundu sarakstā bija matemātika, bioloģija, spāņu, itāļu, vācu un angļu valodas, ķīmija, mūzika un reliģija.

Kopā ar skolniecēm uz partnerorganizāciju devās arī vācu valodas skolotāja Elīna Beča, kura hospitēja vācu valodas stundas, iepazina Austrijas izglītības sistēmu un ieguva jaunas idejas savam darbam.

Bernoulli ģimnāzija ir progresīva skola, kas piedāvā ļoti radošu mācību vidi vairāk kā 900 skolēniem. Ņemot vērā to, ka aptuveni 50% no ģimnāzijas skolēniem dzimtā valoda nav vācu valoda, Elzai un Līvai bija lieliska iespēja iepazīt starpkultūru saziņu un mijiedarbību ļoti multikulturāla vidē. Savas komunikācijas prasmes meitenes attīstīja dzīvojot viesģimenēs, kas noteikti palīdzēja pilnveidot arī svešvalodu prasmes.

Brīvajā laika meitenes apmeklēja Vīnes ievērojamākās apskates vietas, tā bagātinot savu pieredzi un paplašinot redzesloku. Neaizmirstams piedzīvojums bija Vīnes atrakciju parks, kur meitenes iejutās austriešu jauniešu ikdienā un iepazina jauniešu sarunvalodu, kas bagāta ar anglicismiem un atšķiras no standartvalodas, ko abas mācās savā skolā.

Skolēnu grupas mobilitāte uz Berlīni (Vācija) 16. - 21.04.2023.

Dalībnieki: 40 skolēni (8.kl., 1.sv. vācu valoda)
Skolotāji: Daiga Gotfrīda, Uģis Urtāns, Agnese Grāvīte

Projekta "Erasmus+ akreditētais mobilitātes projekts skolēniem un personālam" ietvaros 40 skolēni no 16. - 21. 04.2023. pilnveidoja savas svešvalodu prasmes partnerskolā Vācijā (Lessing-Gymnasium Berlin).

Projekta mērķis bija veidot skolēnu izpratni par Vācijas kultūru, iepazīt Berlīnes apskates objektus, papildināt un ikdienā lietot vācu valodas zināšanas, iepazīt Lesinga ģimnāziju un vācu skolēnu ikdienu, piedalīties meistarklasēs kopā ar vācu jauniešiem un izstrādāt projektu par apskates objektiem Berlīnes apkārtnē.

Lesinga ģimnāzijā skolēni kopā ar vācu audzēkņiem nelielās grupās izstrādāja projektu par kādu konkrētu apskates objektu: meklēja, analizēja un apkopoja informāciju, kopā devās apskatīt šo vietu un pēc tam veidoja plakātu. Kopīgā projekta noslēguma vakarā tika prezentēti izstrādātie projekti par Berlīnes apskates objektiem, kā arī pirmizrādi piedzīvoja Latvijā skolēnu veidotā filma par apskates objektiem Rīgā. Vakara noslēgumā gan latviešu, gan vācu jaunieši vienojās kopīgās aktivitātēs un baudīja vācu jauniešu vecāku sarūpēto mielastu.

Projekta laikā skolēni devās pastaigā pa slaveno ielu Unter den Linden no Brandenburgas vārtiem līdz pat Aleksandra laukumam, apmeklēja gan zooloģisko dārzu un Pasaules dārzus, gan baudīja Berlīnes panorāmu no televīzijas torņa, iepazina Berlīnes viduslaiku vēsturi Dungeon Berlin, iepazina filmu veidošanas aizkulises filmu parkā Babelsberg.

Skolēni apliecina, ka projekta laikā viennozīmīgi ir iegūta vērtīga pieredze, jauni draugi un ir iepazīta cita kultūra: "Piesakoties šim projektam, es negaidīju, ka atbraucot atpakaļ, es būšu ieguvusi tik daudz jaunas pieredzes, redzējusi un apskatījusi tik daudz jauna."

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija, Foto