Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas Jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas Jūsu tīmekļvietnes pārlūkā apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas tīmekļvietnē apmeklējat, lai saglabātu Jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos Jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus tīmekļvietnes pārlūkošanas laikā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par sīkdatnēm un to izmantošanu tīmekļvietnēs, Jums var noderēt turpmāk minētās saites.

Kāpēc mēs izmantojam sīkdatnes, un kādas mēs izmantojam?

Šī tīmekļvietne, tāpat kā daudzas citas, izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot tīmekļvietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību. Sīkāk par nolūkiem skatīt tabulā, kur uzskaitītas sīkdatnes.

Mēs izmantojam vienu sīkdatņu kategoriju (nepieciešamās sīkdatnes), taču neprasām lietotāju piekrišanu par tām.

Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas un tās Jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļvietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz Jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

Kā izdzēst sīkdatnes vai bloķēt to uzstādīšanu?

Jums ir iespēja dzēst uzstādītās sīkdatnes vai bloķēt sīkdatņu uzstādīšanu, mainot iestatījumus Jūsu interneta pārlūkā. Atkarībā no pārlūka veida, noklikšķiniet uz kādu no saitēm un sekojiet instrukcijām:

Ja nevēlaties, lai Jūsu datorā tiktu saglabātas sīkdatnes, interneta pārlūka drošības iestatījumos ir iespējams atzīmēt "Nekad nepieņemt sīkdatnes" vai kādu līdzīgu opciju. Tādā gadījumā netiks saglabāta neviena mūsu tīmekļvietnes, ne arī kādas citas tīmekļvietnes sīkdatne, tomēr Jūsu datora ekrānā var parādīties paziņojums, ka RVVĢ vai kādā citā tīmekļvietnē tās funkcijas nedarbojas pilnīgi.

Kāda ir ietekme, dzēšot vai bloķējot sīkdatnes?

Sīkdatņu lejupielādes bloķēšana vai to dzēšana padara dažas funkcijas neaktīvas mūsu tīmekļvietnē, kas var novest pie nepilnvērtīgas tīmekļvietnes lietošanas.

Mēs tomēr Jums iesakām atļaut sīkdatņu izmantošanu mūsu tīmekļvietnē un ceram uz Jūsu sapratni. Sīkdatnes ir nepieciešamas dažādu funkciju izpildei, kā arī tās palīdz uzlabot tīmekļvietnes lietojamību.

Sīkdatnes tīmekļvietnē rvvg.lv

Sīkdatnes nosaukumsKategorijaNolūksGlabāšanas termiņš
cookieDismiss Nepieciešama sīkdatne Tehniska sīkdatne, kas ļauj atcerēties, ka lietotājs ir aizvēris informatīvo logu par sīkdatņu izmantošanu 5 dienas
 PHPSESSID Nepieciešama sīkdatne Tehniska sīkdatne, ko izmanto tīmekļvietnes serveris, lai uzturētu sesiju Pēc pārlūkprogrammas aizvēršanas
 
Datu pārzinis: Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, adrese: Āgenskalna iela 21, Rīga, LV-1048, e-pasts: rvvg@riga.lv, tālrunis: 67474274

Datu aizsardzības speciālists: Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģijas drošības centrs, adrese: Dzirciema iela 28, Rīga, LV-1007, e-pasts: dac@riga.lv, tālrunis: 67012051

Sūdzības saistībā ar personas datu apstrādi iespējams iesniegt Datu valsts inspekcijā.