×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

Aktuāli

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Aldris, Alfons, Aldis

Statistika

Seko mums

Jaunumi

Vecāku diena

Otrdien, 26. novembrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā no plkst. 16.45-19 notiks vecāku diena.

Vecākiem lūgums līdz 25.11.2019. plkst.23 pieteikties elektroniski skolas mājaslapā vai zvanot uz sekretariātu pa tālruni - 67611146 (d.d. 8-13), norādot skolotāja vārdu un uzvārdu, ar kuru vēlas tikties, kā arī bērna vārdu, uzvārdu un klasi.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-11-20 20:38:15Turpināt lasīt »

Andrim Slapiņam - 70

Radošo darbu konkursa rezultāti

   Ar klases audzinātāju emocionāliem lasījumiem koncertā „Mūsu dziesma Latvijai” noslēdzās skolas literārās jaunrades konkurss vidusskolēniem „Mēs visi esam šīs mums atvēlētās pasaules un laika sargātāji” (A.Slapiņš).

   Novembra sākumā visu 10.-12.klašu skolēni kādā literatūras stundā meklēja īstos vārdus, domu un tēlus, lai atšifrētu šo 10 vārdu jēgu savā versijā. Labākie darbi no katras klases piedalījās konkursā, kur tos elektroniski vērtēja žūrija: absolventi - LKA asociētā profesore, teātra zinātniece Līga Ulberte, rakstnieks, publicists Otto Ozols, Atbalsta fonda 1.priekšsēdētāja Dace Kovisāre, A.Slapiņa bijusī klasesbiedrene Zane Jakovica, dramaturģe Anna Zvaigzne -, literatūras vēsturnieks, kultūrfilozofs Edgars Mucenieks, vecāku pārstāve Ilze Āboliņa.

   35 darbu vidū par laureātiem tika atzīti un Atbalsta fonda balvas saņēma:

   Apsveicam laureātus un priecājamies par katru, kam ir, ko teikt citiem! Tautu, kas dzied, ir grūti uzvarēt; bet tauta, kas pati spēj radīt citus iedvesmojošus vārdus, lemta mūžībai.

   Aicinām arī jūs izlasīt laureātu darbus!

Projekta koordinatore,

kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomas vadītāja B.Siliniece

Ievietoja: J. Puriņš 2019-11-20 13:07:31Turpināt lasīt »

Panākumi vācu valodas olimpiādē

Sveicam Rīgas vācu valodas olimpiādes uzvarētājus!

Patrīcija Paula Gaujere, Anna Lauska un Delmārs Tomass Bauers ieguvuši 2. vietu, Karīna Ignatjeva, Ieva Kanepone un Nadežda Šatohina - 3. vietu, Tabita Dīriņa, Gunda Helēna Horsta un Justīne Rostoka - atzinību.

Paldies visiem skolotājiem, kas palīdzēja gatavoties olimpiādei!

Īpašu pateicību RIIMC izsaka skolotājiem Inai Baumanei, Gundegai Muceniecei, Gunāram Tomasam, Daigai Šķēlei un Signei Mainulei-Meidropai.

Ievietoja: I. Riekstiņa 2019-11-20 10:26:17Turpināt lasīt »

Migrācija un integrācija Eiropā

No 17.- 23.novembrim mūsu skolas 10.klašu skolēnu grupa un pavadošie skolotāji piedalās Erasmus + projekta "Migrācija un integrācija Eiropā" darbā Francijas pilsētā Tarbes. Skolēni pēta migrācijas un integrācijas juridiskos aspektus. Darba grupās ar franču, poļu un vācu studentiem intervē dažādu nacionalitāšu cilvēkus, lai uzzinātu viņu pieredzi kā arī klausās reālus dzīvesstāstus. Turpmākajās dienās skolēniem tiks piedāvāts darbs ar attēliem par migrācijas tēmu, spēles kā arī ekskursija Pireneju kalnos. Projekta laikā skolēni izzina citu nacionalitāšu cilvēku dzīvesveidu, uzskatus, pilnveido saskarsmes un svešvalodu prasmes, kopīgi sporto.

Ievietoja: G. Tomass 2019-11-20 07:35:03Turpināt lasīt »

Andrim Slapiņam 70

„Uzkāpt lēzenā kalnā, uzkāpt cerībā uzvarēt un uzvarai saukt citus līdzi.
Un vēlreiz – būt.
Vienaldzības pelēkajās stundās, gara krēslainībā piesaukt cilvēku tā augstākajā, suģestējošajā lielumā.
Tas ir garš ceļš līdz virsotnei, sprīdi pa sprīdim, augot virs līdzenuma.
Tā nav mirkļa varonība, neatvairāms rāviens pretī zvaigžņu mirdzumam.
Vēl tu ej, un vēl kalns lēnām nāk pretī. Metru pa metram, lēni un spītīgi tu ej.”

Ar šiem Andra Slapiņa vārdiem 15.novembrī izskanēja ģimnāzijas Tēvzemes nedēļas noslēguma koncerts „Mūsu dziesma Latvijai”.
Andra Slapiņa - kinooperatora un režisora, kā arī dzejniekam, mūsu skolas skolnieka - piemiņu godinām gadā, kad viņam būtu apritējuši 70.

Aicinām Andri Slapiņu pieminēt kopā ar mums, noskatoties mūsu ģimnāzijas 10.e klases montāžu, kurā izmantota autordzeja un laikabiedru rūpīgi glabāti Andra Slapiņa uzņemtie foto:

Ievietoja: M. Purviņš 2019-11-16 13:48:15Turpināt lasīt »

RVVĢ-vācu valodas un kultūras tradīciju skola

Ģimnāziju kā vācu valodas un kultūras tradīciju skolu 14.novembrī ar apmeklējumu pagodināja Vācijas Federatīvās Republikas augstākais pārstāvis Latvijā - vēstnieks Nikolai von Schoepff. 9.a, 10.a, 11.a un 12.a klases skolēni ieklausījās vēstnieka aicinājumā caur valodu apguvi, nākotnes studiju un profesiju izvēli stiprināt abu valstu sadarbību gan tautsaimniecības, gan kultūras jomā. Vēstnieka aicinātiem, mūsu ģimnāzijas interesentiem būs iespēja ēnu dienās iepazīties ar diplomātiskā dienesta specifiku.

<Pasākuma laikā direktore Gundega Muceniece vēstnieku iepazīstināja ar ģimnāzijas muzeju, valodu apguves tradīcijām, kā arī kopā ar vēstnieku un direktora vietnieku izglītības jomā Gunāru Tomasu nofotografējās pie skolas īpašā simbola – Berlīnes lāča, kas mīt mūsu ēkas 1.stāvā. Par lāci vairāk pastāstīja 11.a klases skolniece Loreta Klibiķe.

Esam gandarīti saņemt atzinību no valstiski nozīmīgas ārvalstu amatpersonas un priecāsimies par turpmāko sadarbību!

Ievietoja: M. Purviņš 2019-11-15 07:47:58Turpināt lasīt »

Seko mums