Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Aktualitātes

RVVĢ IEDVESMAS FORUMS 2021 ir noslēdzies

2021. gada 10. februārī pirmo reizi skolas 100 gadu pastāvēšanas vēsturē tiešsaistē norisinājās vecāku un absolventu iedvesmas forums jauniešiem “Ja es būtu zinājis…!” Fantastiska ideja, kas ieguva gan lielu atsaucību dalībai (forumā piedalījās 450 dalībnieki!), gan spēja piesaistīt brīnišķīgus lektorus (IT konsultanti Rudīti Spriņģi, ārstu, psihoterapeitu, RSU docētāju Artūru Miksonu, lielo klientu vadītāju Jāni Beikmani, fizioterapeiti Lindu Skulmi, mūziķi, dziesmu autoru un mūzikas izdevēju Guntars Raču, kā arī konsultāciju uzņēmuma vadītāju Andri Balodi), kuriem patiešām izdevās uzrunāt mūsu foruma skatītājus un rosināt ļoti saturīgas un interesantas jautājumu – atbilžu sarunas.

Tiešsaistes iedvesmas forums tika realizēts kā alternatīvs, unikāls pasākums Ēnu dienai, pateicoties skolas administrācijas, karjeras konsultantes Dainas Romanovskas un RVVĢ vecāku padomes iniciatīvai un sadarbībai. Foruma dizaina veidošanā un mārketinga aktivitātēs iesaistījās arī skolēnu pašpārvalde, kas arī izvirzīja 11. klases skolēnu Lukasu Lauski kā foruma vadītāju.

03.02.2021. visi mūsu skolas skolēni un pedagogi tika aicināti uz kopīgu tiešsaistes stundu, ko veidoja kā ģenerālmēģinājumu tik liela mēroga tiešsaistes pasākuma organizēšanai – gan tehnoloģisko iespēju apzināšanai, gan komunikācijas instrumentu apgūšanai ar tās dalībniekiem.

Sirsnīgs paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja piepildīt un realizēt iecerēto foruma ideju: direktorei Gundegai Muceniecei, RVVĢ vecāku padomes pārstāvjiem Ivaram Kuklim, Kristīnei Skulmei, Andrim Balodim un Rudītei Spriņģei; atsaucīgajiem  skolas vecākiem un absolventiem, kas bija gatavi uzrunāt RVVĢ skolēnus – Andrim Balodim, Rudītei Spriņģei, Artūram Miksonam, Jānim Beikmanim, Lindai Skulmei, Guntaram Račam; foruma vadītājam Lukasam Lauskim par atraktīvu pasākuma moderēšanu, skolēnu pašpārvaldei, skolas atbalsta personālam - Anitai Skrindai, Agnesei Grāvitei, Līgai Āboltiņai, Egitai Miezītei, Jānim Puriņam. Īpašs paldies skolotājam Francisco Nunez Romero Olmo par veiksmīgu tiešsaistes pasākuma tehnoloģiskā risinājuma nodrošināšanu.

Atsauksmes pēc pasākuma ir iedvesmojošs. Skolēnu ieskatā pasākums ir novērtēts kā ļoti noderīgs, kas rosinājis daudz pārdomu un sniedzis jaunu motivāciju darboties (skatīt skolēnu ieguvumus “mākoni”).

Karjeras nedēļas 2020

Šajā nedēļā visā Latvijā norisinās Karjeras nedēļas 2020 “Klau! Sadzirdi savas iespējas!” pasākumi, kas akcentēs jauniešu karjeras plānošanā iesaistīto pušu – skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, uzņēmumu un darba devēju – lomu mērķtiecīgu karjeras lēmumu pieņemšanā.

Karjeras nedēļas ietvaros VIAA organizē divas tiešsaistes diskusijas, kurās aicinām aktīvi iesaistīties gan vecākus, gan skolēnus, gan skolotājus:

  1. Interaktīva diskusija vecākiem, skolotājiem tiešraidē. Diskusija notiks otrdien, 27. oktobrī plkst.19.00-20.00 un tā notiks Facebook kontā. Aicinām sekot @TavaiKarjerai.
  1. Interaktīva diskusija jauniešiem (9.- 12. klašu skolēniem), kas notiks trešdien, 28. oktobrī plkst.10.00- 11.00 un tai arī varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā @TavaiKarjerai. Tiešraides laikā varēs uzdot jautājumus FB komentātos!
     

Pēc diskusiju tiešraidēm tās pilnā apmērā varēs noskatīties ierakstā un būs pieejamas VIAA mājas lapā!

  1. VIAA mājas lapā ir pieejama tikko tapusi interaktīva infografika  par karjeras palīgiem un pieejamiem resursiem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Saņemts Award sudraba līmeņa apbalvojums

2019.gada 29.novembrī, VEF Kultūras pilī svinīgā ceremonijas pasākumā  Latvijas jaunieši no dažādām Latvijas reģionu „Award” vienībām saņēma Edinburgas hercoga starptautisko pašattīstības programmas apbalvojumu, kas ir jauniešu panākumu, mērķtiecības, gribasspēka un varēšanas apliecinājums. Šogad apbalvošanas pasākumā, ko jau trīspadsmito gadu organizē Valsts izglītības satura centrs, tika godināti tie 103 Latvijā dzīvojošie jaunieši, kuri, sasniedzot individuālos mērķus četrās jomās – brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un piedzīvojumu ceļojums-, pilnībā pabeidza pašu izstrādātās bronzas, sudraba vai zelta līmeņa “Award” izaugsmes programmas un sasniedza individuālos mērķus.

Sudraba apbalvojuma saņēmēju vidū ir arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas „Award” vienības dalībniece 10.klases skolniece Venta Ilva Stūris, kas turpināja sevi izaicināt un uzstādīt jaunus mērķus,  jo jau 2018.gadā saņēma Award programmas bronzas apbalvojumu. Arī nākamais izaicinājums ir pieņemts – Venta ir gatava zelta līmeņa individuālajiem mērķiem! Apsveicam un lai izdodas iecerētais!

Saņemts pirmais Award apbalvojums RVVĢ

2018. gada 30.novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā svinīgā gaisotnē norisinājās Valsts izglītības satura centra organizētā apbalvošanas ceremonija, kurā 62 jaunieši no dažādām Latvijas reģionu „Award” vienībām saņēma Edinburgas hercoga bronzas, sudraba vai zelta starptautisko apbalvojumu.

Arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas „Award” vienības dalībniece 9.klases skolniece Venta Ilva Stūris saņēma godpilno bronzas apbalvojumu par individuālo mērķu un savas izaugsmes programmas sasniegšanu. Award starptautiskā jauniešu pašattīstības programma paredz, ka gada laikā katru nedēļu tiek veltīts laiks brīvprātīgajam darbam un fiziskām aktivitātēm, tiek apgūta vai pilnveidota kāda prasme un noorganizēts vairāku dienu piedzīvojumu ceļojums. Apsveicam un lepojamies par uzņēmību, mērķtiecību un neatlaidību izaicināt un pilnveidot sevi!