×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

Sveicam

Vārda diena: Guna, Judīte

Statistika

Seko mums

Aktualitātes

Karjeras dienas 2018

Ievietoja: M. Purviņš 2018-07-20 09:13:04Turpināt lasīt »

LLU Atvērto durvju diena

Latvijas Lauksaimniecības Universitāte Jelgavā 2018. gada 23. martā aicināja uz augstskolas Atvērto durvju dienu, ko apmeklēja arī vidusskolnieces no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas. Jauniešu interese un izvēle notika par labu Veterinārmedicīnas fakultātes izpētei, piesakoties ekskursijai, kas ļāva detalizēti iepazīties ar mācību vidi, studentiem un dažiem pasniedzējiem, uzzināt neparasto zooloģijas eksponātu iegūšanas stāstus, aplūkot mikroskopā nervu šūnas vai jūrascūciņas aci, kā arī pamēģināt – cik viegli ir uzlikt šuvi uz ādas mācību operācijas zālē. Ekskursijas noslēgumā varēja apmeklēt arī veterināro klīniku, kur notiek studentu prakse mācībspēku vadībā, aprunāties ar veterinārārstiem, aplūkot īstu operācijas zāli, diagnostikas iekārtas un laboratorijas, ieraudzīt mazo pacientu veseļošanās apstākļus.

Pasākums notika ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, realizējot karjeras atbalsta pasākumu “Atvērto durvju jeb informatīvās dienas reģionālajās augstskolās” .

Ievietoja: M. Purviņš 2018-04-03 18:56:51Turpināt lasīt »

VA Atvērto durvju diena

Sestdienas dienā ieinteresēto RVVĢ vidusskolēnu grupa 2018.gada 24.martā apmeklēja VENTSPILS AUGSTSKOLAS Atvērto durvju dienu. Augstskola prezentēja sevi ar tehnoloģiju blogera Kristapa Skuteļa lekciju, kas mēģināja aizraut topošos studentus ar nākotnes tehnoloģiju iespējām. Arī rektors savā runā uzsvēra – nākotnē tehnoloģijas darīs aizvien vairāk cilvēku darbu, tāpēc braukt uz Lielbritāniju lasīt zemenes vairs nav jēgas, to drīz darīs roboti. Labākais risinājums - pašiem mācīties programmēt un apkalpot robotus.

Studentu sagatavotajos informatīvajos stendos bija iespēja arī dažus no šiem robotiem novērtēt darbībā – gan tādus, kas veic gluži mehāniskus darbus un ir atrodami jebkurā modernā mūsdienu rūpnīcā, gan arī tādus, kas izmanto mākslīgā intelekta programmas, reālajā vidē atpazīst un mācās risināt nepieciešamās situācijas. Augstskola aktīvi sadarbojas ar uzņēmumiem un iesaista studentus reālos projektos, kas palīdz sagatavoties darba tirgum un mācību procesā pat iegūt uzņēmumiem aktuālas specializācijas.

RVVĢ skolēnus visvairāk aizrāva stendos piedāvātās praktiskās iespējas – izmēģināt lodēšanu un pašiem pagatavot mazu elektronisku ierīci. Jo īpaši svarīgi viņiem likās, ka šāda veida specialitātes var apgūt arī bez kādām būtiskām priekšzināšanām. Daļa no skolēniem apmeklēja arī Tulkošanas studiju fakultātes prezentāciju, lai apsvērtu iespējas nākotnē apgūt tulka profesiju.

Pasākums notika ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, realizējot karjeras atbalsta pasākumu “Atvērto durvju jeb informatīvās dienas reģionālajās augstskolās” .

Ievietoja: M. Purviņš 2018-04-03 18:56:41Turpināt lasīt »

Uzņēmējspējas-manas nākotnes prasmes

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 2018. gada 12. martā 19 skolēni no 9.-12. klašu grupām  apmeklēja meistardarbnīcu “Uzņēmējspējas – manas nākotnes prasmes”, ko vadīja uzņēmēja, profesionālās izaugsmes trenere un karjeras konsultante Jolanta Priede. Jaunieši kopīgā diskusijā noskaidroja, kas ir veiksmīgs uzņēmējs, cik liela nozīme ir talantam un ieguldītajam darbam profesionālajā izaugsmē, kā arī piedalījās aktivitātē “Suņi un vilki”, lai izprastu darba devēju un darba ņēmēju būtību. Vadītāja iedvesmoja jauniešus attīstīt savu radošumu, kas ir viena no svarīgākajām nākotnes tirgus prasmēm, piedāvāja izmēģināt inovatīvu ideju ģenerēšanas vingrinājumu, rezultātā pārbaudot - cik radītā ideja būtu reāli īstenojama un interesanta arī citiem cilvēkiem.

Jaunieši savās atsauksmēs atzinīgi novērtēja iespēju uzzināt veiksmīgas uzņēmējas pieredzi un redzējumu par šodienas uzņēmējdarbību, noskaidrot būtiskākās lietas, kas sevī jāattīsta, lai būtu veiksmīgi nākotnē. Jauniešiem patika lektores mūsdienīgais un interaktīvais pasniegšanas veids un idejas sava radošuma attīstībai.

Ievietoja: M. Purviņš 2018-03-20 20:36:14Turpināt lasīt »

Skola 2018

ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, 23.-25.februārī 100 Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 9. – 12. klašu skolēniem tika dota iespēja apmeklēt 24. Starptautisko izglītības izstādi "Skola 2018" Starptautiskajā Izstāžu centrā Ķīpsalā.

Jaunieši varēja iegūt informāciju par izglītības iespējām Latvijas un ārvalstu augstskolās, tehnikumos un mācību centros. Skolēniem bija iespēja iztaujāt studentus un mācībspēkus par jaunajām studiju programmām, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām, kā arī ārpusstudiju aktivitātēm. Tāpat jaunieši aizrautīgi iesaistījās dalībnieku piedāvātajās prezentācijās, aktivitātēs un izmantoja iespēju iemēģināt roku dažādās profesijās.

Ievietoja: M. Purviņš 2018-03-20 20:35:42Turpināt lasīt »

Seko mums