Aktuāli

Pumpurs

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

ĀGENSKALNA PRIEDES CAURI GADSIMTAM ➔

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Elīna, Drosmis, Drosma

uzticības tālrunis

Seko mums

Skolai 100

Skola lepojas ar sasniegumiem pasaulē

 • 2012. gadā mūsu skola piedalījās Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas programmas (OECD PISA) pamatpētījumā, kurā tika novērtēta 15 gadus vecu skolēnu sagatavotība dzīvei un turpmākajai izglītībai, iegūstot un analizējot skolēnu sasniegumus matemātikā (galvenā satura joma), lasīšanā un dabaszinātnēs. OECD Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas galvenais mērķis – nodrošināt stabilu atskaites sistēmu, ar kuru salīdzināt un kurai atbilstoši uzraudzīt izglītības kvalitātes attīstību.

  Pētījums veikts 65 valstīs, kopumā tajā piedalījās vairāk kā 500 000 skolēnu. Latvijā pētījumā piedalījās 5279 skolēni no 211 mācību iestādēm un 2013. gada decembrī tika prezentēts nacionālais ziņojums.

  Priecājamies, ka mūsu skola Latvijas mērogā ir ieguvusi 6.vietu, īpaši labus rezultātus sasniedzot lasīšanas jomā (3.vieta).

  Salīdzinot mūsu skolēnu uzrādītos rezultātus ar visu pētījumā iesaistīto valstu vidējiem rādītājiem, varam būt lepni – visās trīs jomās tie starp 65 dalībvalstīm iekļaujas pirmajā trijniekā – matemātikā tie līdzvērtīgi 2. vietas uzrādītajam rezultātam, lasīšanā – par 15 punktiem pārsniedz 1. vietas rezultātu un dabaszinībās ir līdzvērtīgi 3. vietas rezultātam. Tradicionāli šo pirmo trijnieku veido Šanhajas, Honkongas un Singapūras skolēnu uzrādītie rezultāti, aiz sevis atstājot Eiropas līderi – Somiju (5./6./12. vieta atsevišķās pētījuma jomās).

  Mūsu skolēnu uzrādītie rezultāti matemātikā ir par 16% labāki nekā OECD valstu vidējie sasniegumi šajā jomā, savukārt lasīšanā – par 18% un dabaszinībās – par 10%.

  Ja salīdzina ar Latvijas vidējo rezultātu, tad Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolēni ir uzrādījuši par 20% labāku rezultātu lasīšanā, par 16% labāku rezultātu matemātikā un par 10% labāku rezultātu dabaszinībās.

  2015. gadā ir paredzēts nākamais pētījums, un, iespējams, ka mūsu skola atkal būs to Latvijas izglītības iestāžu vidū, kuras tiks izvēlētas šim pētījumam.

  Papildu informācija par pētījumu www.ipi.lu.lv

  Inga Riekstiņa

  Ievietoja: M. Purviņš 2014-01-03 13:40:30Visas ziņas »

Seko mums
facebook
twitter
draugiem.lv
youtube
instagram