×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

AktuāliPēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Dzidris, Gunita, Dzidra, Loreta

Statistika

Seko mums

Ekskursija uz Berlīni

 • Kā katru gadu, arī šogad aprīļa beigās vācu valodas novirziena klases devās 5 dienu garā mācību ekskursijā uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Pulsējošā metropole ar apkārt esošajiem Brandenburgas mežiem un lauku ainavām, ar bagāto vēsturi, kultūru un izklaides iespējām aicina tūristus no visas pasules.

  Lai gan pirmajā ceļojuma dienā neko vairāk kā Polijas lielceļus un viesnīcu neredzējām, jau otrās dienas rītā varējām apskatīt Sansusī pils dārzus Potsdamā. Tālak ceļš jau veda uz Berlīnes Zoodārzu un Ku-dambi, vienu no centrālajām iepirkšanās vietām pilsētā. Berlīnes Zoodārzā varēja apskatīt dzīvniekus no visas pasaules, kā arī jūru un okeānu iemītniekus. Otrajā dienā devāmies ekskursijā pa Berlīnes centru, kuru sākām ar Aleksandra laukumu un 365 m augsto televīzijas torni, no kura varēja redzēt visu Berlīni. Tālāk devāmies pa ielu Unter den Linden, gar Lielā friča pieminekli, Berlīnes domu, Humbolta universitāti un citiem apskates objektiem. Eksursija beidzās bija pie Berlīnes simbola-Brandenburgas vārtiem. Diemžēl laikapstākļi šajā dienā mūs īpaši nelutināja, lietus un aukstais vējš nedaudz traucēja, bet pēc tam, kad autobusā padzērām siltu tēju, varējām mierīgi doties tālāk uz jauno Berlīnes centru-Potsdamas laukumu. Tur, kur tagad slejās debesskrāpji un stiklotas celtnes, vēl 90-tajos gados bija vien smilšaina būvbedre. Šeit apmeklējām Kino muzeju.

  Pēc Potsdamas laukuma devāmies uz Šprē upes pusi. Tur braucām ar kuģīti, laikapstākļi bija krietni uzlabojušies, un spīdēja saulīte, kas braucienu padarīja vēl jaukāku.

  Nākamajā dienā jau bija paredzēts mājupceļš. Jau no rīta sakrāmējām somas un no viesnīcas devāmies uz Pasaules dārziem, kur redzējām dažādu valstu, kā Japānas, Ķīnas un Korejas dārzus. Tomēr pirms mājupceļa vēl iebraucām A10 lielveikalā. Dažiem tieši šī bija labākā ceļojuma daļa.

  Pavadītais laiks Berlīnē nebija veltīgs, mēs ieguvām jaunu pieredzi, varējām izmantot iegūtās vācu valodas zināšanas dzīvē un, protams, saliedējām klašu kolektīvus. Katrs var aizbraukt ceļojumā ar ģimeni, tomēr, braucot ar klasi, brauciens būs garantēts piedzīvojums.

  Ūma Alekse 8.b

  Ievietoja: M. Purviņš 2015-05-28 10:34:23Visas ziņas »

Seko mums