Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Projekts Erasmus+

Aprīļa sākumā no 07.04.-13.04.2019 notika otrais Erasmus+ projekta “Migrācija un integrācija Eiropā” posms Varšavā, uz kuru devās četri 10. A klases skolēni (Santa Gribuste, Kristaps Gržibovskis, Sigita Sarkane un Anna Streļča) un četri 10. B klases skolēni (Markuss Veselis, Mārtiņš Greizis, Alise Teļnova un Līva Grēta Balode).

Skolēni iesāka savu darbošanos ar komiksu veidošanu par migrāciju, kur bija jāiekļauj atbildes uz mājās sagatavotajiem jautājumiem. Multikulturālajā centrā, skolēniem bija  iespēja piedalīties divās interesantās darbnīcas, kurās viņi nedaudz mācījās arābu valodu, kas likās ļoti sarežģīta, kā arī klausījās imigranta stāstu par Āfriku, un viņa pieredzi migrējot uz Eiropu. Apmeklējot Karaļa Jana III pili Vilanovā, jauniešiem tika piedāvātas divas darbnīcas - filmas izveide par vēsturiskiem notikumiem, ietērpjoties tā laika kostīmos un kaligrāfijas nodarbība. Pēc apgūtiem pieciem kaligrāfijas pamatnoteikumiem, arī paši varējām patrenēties rakstīt, kas, jāatzīst, nemaz tik viegli nepadevās. Šajā laikā bija organizētas divas ekskursijas uz Varšavas centru- viena vakarā, otra- dienā. Projekta noslēgumā tika rādīta filma vācu valodā ar subtitriem angļu valodā ”Willkommen bei den Hartmanns” par migrantu uzņemšanu vācu ģimenē.

Nedēļa paskrēja ļoti ātri, līdzdarbojoties un iegūstot unikālu pieredzi, un, kā atzina kāds no projekta dalībniekiem, ka tagad domas par migrantiem ir fundamentāli mainījušās, jo ir izprasts šīs tēmas cilvēcīgais aspekts.

Projekta koordinatore Rudīte Timmermane