Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Latvijas skolas soma

Šogad 9.b klase ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu 18. septembrī devās mūsu skolas absolventa, rakstnieka un literāta Aleksandra Čaka "pēdās". Mēs iepazinām un izstaigājam Āgenskalnu tā, kā to būtu varējis darīt arī pats Čaks.

Sākumā mērojām ceļu no skolas līdz Ļermontova un Tempļa ielas krustojumam, kur mūs sagaidīja gide. Tālāk devāmies augšup pa mazo, šauro Tempļa ieliņu. Ceļā aplūkojām arhitektūru, rakstnieka bijušās mājas, un patiesi izbaudījām šo burvīgo ieliņu noskaņu. Pastaigu papildināja gides interesantie stāsti, bildes un dzejoļi. 

Līkumojot pa mazajām ieliņām, nedaudz vairāk iepazinām rakstnieka personību. Ainu vēl labāk palīdzēja uzburt skaistie Āgenskalna mazdārziņi un romantiskie koka namiņi. Nākamais pieturas punkts bija blakus Eduarda Smiļģa muzejam, kur gide stāstīja par Čaka mīlu pret teātri un kā viņš to savā laikā ir arī izpaudis.

Uzzinājām par pirmo lielo Čaka mīlestību - meiteni vārdā Leontīni Rundeli no Rīgas 2. vidusskolas (tagad Friča Brīvzemnieka). Mīlas iespaidots, Čaks īsā laikā kļuvis par īstu džentlmeni un klasesbiedrenei veltījis savus pirmos sarakstītos dzejoļus.

Karlīna Veitnere, 9.b klase