Aktuāli

Pumpurs

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

ĀGENSKALNA PRIEDES CAURI GADSIMTAM ➔

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Audris, Brencis, Inuta

uzticības tālrunis

Seko mums

Skolai 100

Sociālā un pilsoniskā joma aprīlī – maijā

 • Reportāža

  Mācību gada noslēguma mēnešos parasti aktualizējas valstij un arī mācību iestādēm svarīgu jautājumu izskatīšana. Kopš 24.februāra Sociālās un pilsoniskās jomas pedagogiem bija jārēķinās ar to, ka  savā ikdienas darbā mācību stundās būs jāanalizē un jāskaidro jaunais izaicinājums visai civilizētajai pasaulei – noziedzīgais Krievijas Federācijas karš pret Ukrainas valsti un ukraiņu nāciju. Visas svētku un atzīmējamās dienas maijā (1.maijs – Satversmes sapulces sasaukšanas diena un Darba svētki; 4.maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena; 8.maijs – Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena; 9.maijs – Eiropas diena; 14.maijs – Starptautiskā ģimenes diena un šogad arī Starptautiskā Muzeju nakts; 18.maijs – Starptautiskā Muzeju diena) bija jāsaista ar starptautiskās situācijas analīzi, demokrātisko un vispārcilvēcisko vērtību izcelšanu. Domājams, ka fotoreportāža un attēli ir labs veids, kā parādīt jomas pedagogu aktivitātes un ieguldījumu.

  No 11.aprīļa līdz 27.maijam tradicionālās skates vietā notika Rīgas skolu muzeju pieredzes apmaiņas pasākumi. 13.aprīlī ģimnāzijas muzeja pedagogs Māris Zvaigzne uzņēma RIIMC, Rīgas skolu vēstures muzeja un Rīgas skolu muzeju pārstāvjus.

  Dažas dienas pēc Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienas un pirms ģimnāzijas Pēdējā zvana  6. – 11.maijā ģimnāzijas 2021. / 2022. mācību gada absolventiem, vairākiem pedagogiem un klašu audzinātājiem bija iespēja apmeklēt Brīvības pieminekļa Goda istabu un parakstīties zem klases veltījuma Latvijai Brīvības pieminekļa Goda grāmatā.

  12.a   

  12.b 

  12.c   

  12.d   

  12.e   

  9.maijā jomas pedagogu Artūra Ansona, Tatjanas Bogdanovičas un Ievas Ērgles vadībā notika Eiropas dienai veltīti konkursi un viktorīnas. Attēlos – divu ģimnāzijas klašu izstrādātie Eiropas dienas plakāti.

    

   

  14.maijā pēc divu gadu pārtraukuma ģimnāzija un muzejs piedalījās Muzeju nakts pasākumos ar tēmu “Rīgas Valsts vācu ģimnāzijai 100”. Noteikti jāizceļ ļoti veiksmīgās 10.SA klases un 11.VI klases miniizrādes, kuras šogad bija saistītas ar mūsu skolas pirmā izlaiduma absolventa dzejnieka Aleksandra Čaka daiļradi. Iezīmējās labas sadarbības iespējas ar latviešu valodas un literatūras skolotājiem, klašu audzinātājiem un teātra pulciņa vadītāju. Visi ģimnāzijas viesi, protams, izmantoja iespēju uzkāpt skolas vēsturiskā korpusa tornī un pajūsmot par Rīgas panorāmu.

            

   18.maijā Starptautiskajā muzeju dienā ģimnāzijas aktu zālē notika dokumentālās filmas “Pirmais gadsimts Āgenskalnā” pirmizrāde. Tajā piedalījās filmas veidotāji ar ģimnāzijas direktori 1994. – 2016.gadā Sandru Sīli priekšgalā, ģimnāzijas absolventi un pedagogi. Šīs ļoti auglīgās sadarbības starp ģimnāziju, absolventiem un bijušajiem pedagogiem taustāmais rezultāts nav tikai divas dokumentālās filmas (pirmā - “Āgenskalna priedes cauri gadsimtam” tika izrādīta 2021.gada septembrī), bet arī muzeja krājuma būtisks papildinājums ar digitalizētajiem kinofotodokumentiem un filmas galveno varoņu atmiņu stāstījumiem.

       

   

  24.maijā notika ģimnāzijas 8.klašu ļoti atraktīvs izslēgšanas turnīrs vēsturē  skolotāja Artūra Ansona vadībā.

  12.b 

  Ievietoja: J. Puriņš 2022-06-05 22:07:32Visas ziņas »

Seko mums
facebook
twitter
draugiem.lv
youtube
instagram