Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

in memoriam

 

Liktenis steidzīgi
Dzīves grāmatu šķir.
Ko cilvēki piemin,
Tas vēl starp dzīvajiem ir.

(J.Osmanis)

 

Anita Pukse (1939- ╬2023)

Anita Pukse dzimusi Cēsīs, mācījusies Cēsu rajona Vaives četrgadīgajā pamatskolā, pēc tam Jūrmalas astoņgadīgajā skolā un Skrīveru vidusskolā. Skolotāja izglītību ieguvusi Daugavpils pedagoģiskajā institūtā, iegūstot tiesības mācīt matemātiku un fiziku.

Darba gaitas sākusi Alūksnes rajona Gaujienas vidusskolā, pēc tam strādājusi arī Ropažu vidusskolā. Nokļūstot Rīgā, Anita 1970. gadā sākusi darbu tajos laikos jaunā un interesantā darbā – Skaitļošanas centrā. 1984. gadā tiek uzsāktas darba gaitas Rīgas 5.vidusskolā (tagadējā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā), kur tolaik jau mācās viņas dēls Ēriks.

Anita Pukse savu skolēnu atmiņā paliks kā prasīga un tajā pašā laikā mīļa skolotāja, kas rūpējās, lai matemātiku iemācītos katrs. Viņas raksturojumā 1989.gadā teikts: "Skolotāja ir apbrīnojama darba entuziaste, viņas stundas ir metodiski bagātas, daudzveidīgas. Skolotāja iepazīstas ar jaunāko pedagoģisko literatūru un atziņām, ievieš tās savā darbā. Savā pieredzē labprāt dalās ar pārējiem skolotājiem."

Tieši tādu – atsaucīgu, izpalīdzīgu, ieinteresētu un atbalstošu viņu atceras bijušie kolēģi, ar kuriem kopā šeit pavadīts īsāks vai garāks laika posms no kopumā gandrīz 30 gadiem, kas pavadīti RVVĢ.

Ģimnāzija izsaka dziļu līdzjūtību Anitas Pukses ģimenei!

Atvadīšanās no Anitas Pukses plānota 2023.gada 1. jūlijā plkst. 14:00 Bolderājas kapos.