Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

In Memoriam

Aivars Endziņš
1940.gada 8.decembris – 2023.gada 21.novembris

Ģimnāzijas saimi 21.novembrī sasniedza sēru vēsts – 83. mūža gadā miris Aivars Endziņš, mūsu skolas 1958.gada absolvents, viens no uzticamākajiem ģimnāzijas atbalstītājiem. Vieni atcerēsies viņu kā izcilu juristu, pirmo Latvijas Republikas Satversmes tiesas priekšsēdētāju, otri – kā godīgu politiķi, Trešās atmodas līderi Latvijas Universitātē, 1990.gada 4.maija Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas līdzautoru, arī Latvijas Republikas Augstākās padomes, 5.Saeimas un 6.Saeimas deputātu, trešie – kā interesantu un erudītu Latvijas Universitātes un citu Latvijas augstskolu mācībspēku.

A.Endziņš bija īsts Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas patriots. Viņam patika stāstīt par saviem skolas laikiem un atcerēties klases biedru piedzīvojumus Rīgas 5.vidusskolā. Viņš tiešām cienīja un mīlēja savus klases biedrus, un šīs simpātijas, liekas, bija abpusējas. A.Endziņa personības spēks bija tik liels, ka saturēja 1958.gada 11.b klases absolventus kopā līdz pat mūsdienām. Klases biedri katru gadu, neizlaižot nevienu, pulcējās J.Endziņa mājā katra jūlija pirmajā sestdienā.

1996.gadā viņš bija starp Āgenskalna ģimnāzijas Atbalsta fonda dibinātājiem un viens no pieciem valdes locekļiem. Viņš ar milzīgu ieinteresētību un entuziasmu līdzdarbojās, lai atbalstītu ģimnāzijas pārbūves, rekonstrukcijas darbus un jaunā korpusa celtniecību 2000. – 2001.gadā, kā arī palīdzēja ģimnāzijas muzeja izveidošanā 2004.gadā. Esam pārliecināti, ka ģimnāzijas Zelta žetonu A.Endziņš vērtēja tikpat augstu kā Triju Zvaigžņu ordeni un 1991.gada barikāžu piemiņas zīmi. Apliecinājums tam - vairākus gadu desmitus, vismaz no 2001.gada līdz pat 2023.gada gada martam, viņš bija regulārs viesis skolā un ar lielu atbildības sajūtu pildīja ģimnāzijas Zelta žetona kavaliera galveno pienākumu – ģimnāzijas žetonu pasniegšanu ar veiksmes vēlējumiem mūsu abiturientiem.

A.Endziņš paspēja piedalīties arī ģimnāzijas simtgades dokumentu un materiālu krājuma izdošanas atbalsta pasākumos 2021.gadā. Viņa atsauksmes par grāmatas saturu bija patiesi iedvesmojošas. Zemāk redzamās dokumentālās liecības ir tikai neliela daļa no tā, kas par šīs izcilās personības dzīves gaitām atrodas mūsu ģimnāzijas muzeja krājumā. Cilvēks ar stingriem principiem, skaidru dzīves pozīciju, pienākuma apziņu un visaugstākās raudzes profesionalitāti – tādu mēs atcerēsimies A.Endziņu.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Aivara Endziņa ģimenes locekļiem, radiem, draugiem, visai Latvijas juristu saimei!

Atvadīšanās no Aivara Endziņa 2023.gada 27.novembrī plkst. 14 Krematorijas Lielajā zālē (Rīgā, Varoņu ielā 3a).