×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Vilhelmīne, Minna

Statistika

Seko mums

Jaunumi

Zēniem 1.vieta volejbolā

Sveicam Rīgas Kurzemes rajona finālsacensībās volejbolā zēniem 10.-12. kl. grupā ar iegūto 1. vietu.

Skolas komandu pārstāvēja: Harijs Pūliņš, Nikolass Gulbis, Daniels Melbārdis, Pauls Bernards, Rihards Kluinis, Rihards Uztics, Artūrs Miķelsons, Rainers Šauriņš un Ēriks Gords.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-11 20:02:11Turpināt lasīt »

RSU paraksta līgumu ar RVVĢ

Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultāte un Rīgas Valsts vācu ģimnāzija 2. oktobrī parakstījusi sadarbības līgumu ar mērķi tuvināt vispārējās izglītības saturu augstākajai izglītībai starptautisko attiecību un politikas zinātnes jomā, kā arī skolnieku kvalitātes un atbilstības celšanai attiecīgajās jomās.

Vairāk šeit»

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-10 14:27:06Turpināt lasīt »

Jauno ķīmiķu klubs

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija ir viena no sešām Rīgas skolām, kurā ar šo mācību gadu darbojas Jauno ķīmiķu klubs. Projektu izveidoja Latvijas ķīmijas un farmācijas asociācija (LAKIFA), tā ietvaros skolēni var iepazīties ar ķīmijas nopietno un arī atraktīvo  pusi un saprast, vai ķīmija un farmācija (varbūt arī citas dabaszinātnes) ir viņu aicinājums. Izdarīt izvēli palīdz profesionāli ķīmiķi un pedagogi.

Ķīmija – tā nav tikai profesija, tā ir nopietna izvēle – gan iespēju, gan arī atbildības ziņā.  Vienu ķīmiķi pazīst visi - Alfrēds Nobels. Vai arī Tu būsi viens no jaunajiem ķīmiķiem? Atnāc uz izmēģini: katru trešdienu pl. 15.45 307.telpā tu iepazīsi ko jaunu un varēsi kļūt eksperts sarežģītajā dažādo vielu pasaulē!

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-10 12:22:41Turpināt lasīt »

Vecāku diena

Ceturtdien, 17.oktobrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā no plkst. 16.45-19 notiks vecāku diena.

Vecākiem lūgums līdz 16.10.2019. plkst.23 pieteikties elektroniski skolas mājaslapā vai zvanot uz sekretariātu pa tālruni - 67611146 (d.d. 8-13), norādot skolotāja vārdu un uzvārdu, ar kuru vēlas tikties, kā arī bērna vārdu, uzvārdu un klasi.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-10 08:02:39Turpināt lasīt »

Latvijas skolas soma

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, 3.oktobrī 9.b klase devās uz Lielvārdi un apmeklēja Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Mācību ekskursijas laikā mēs ne tikai uzzinājām par Andreja Pumpura dzīvi, bet arī atraktīvā un radošā veidā iepazināmies ar Andreja Pumpura eposu "Lāčplēsis".

Šī divu stundu mācību ekskursija pārvērtās par neparastu uzvedumu, kurā bija iespējams izdzīvot Andreja Pumpura dzīvi, iejūtoties Andreja Pumpura un viņa laikabiedru lomās. Uzvedums ierāva klasi arī eposa "Lāčplēsis" aizraujošajos notikumos, iesaistot skolēnus Lāčplēša, Laimdotas, Spīdalas, Kangara un Tumšā bruņinieka tēlos. Ekskursijas vadītāja spēja ieinteresēt un iesaistīt pat visneaktīvākos skolēnus. Šī muzeja nodarbība ir labs veids, kā ar smaidu izzināt un izdzīvot Andreja Pumpura dzīvi, kā arī iepazīties ar viņa nozīmīgāko literāro darbu. Šajā ekskursijā mēs vērtīgi pavadījām laiku, iegūstot zināšanas, kuras vēlāk izmantot literatūras stundās. Pēc klases domām šī ekskursija bija ļoti interesanta, vērtīga un kaut kas vēl nebijis. Klase noteikti ieteiktu šo ekskursiju citiem!

Elīza Beta Kalve, 9.b klase

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-09 16:32:49Turpināt lasīt »

Erasmus plus KK21

No 28.09.- 5.10. RVVĢ notika Erasmus+ projekta "Radošums un digitālas kompetences - priekšnoteikumi 4.0. profesionālajā pasaulē" Latvijas posms, kas  tika svinīgi atklāts 30.septembra rītā skolas aktu zālē ar uzrunām un oficiālu savstarpēju sveikšanu. Mūsu skolā viesojās projekta dalībnieki no Ungārijas (Patrona Hungariae Gimnázium), Vācijas (Johanna-Decker-Gymnasium Amberg), Portugāles (Colegio Paolo VI Gondomar) un Lielbritānijas (Northampton High School).

Projekta aktivitātes skolēniem vadīja Kristiāns Vīgants un Andrejs Suhodoļskis no uzņēmuma SEHNER international SIA. Skolēni apguva veiksmīgas motivācijas vēstules un darba intervijas pamatus, pēc tam paši gatavojās darba intervijām ar firmas Sehner darbiniekiem un iejutās firmas vadītāju lomā, kā arī analizēja to norisi.

Tika apmeklēta Eiropas māja un iegūta informācija par tulka darbu un citām darba iespējām ES institūcijās, kā arī par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Savukārt uzņēmumā " Madara Cosmetics" skolēni iepazina radošo pieeju dabiskās kosmētikas ražošanā.

Projekta dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kā RVVĢ notiek valodas un satura integrēta apmācība (CLIL). Skolēni piedalījās angļu valodas stundās pie skolotājiem Uģa Urtāna un Alekseja Taubes un spāņu valodas stundā pie skolotāja Francisco Nunez Romero Olmo, bet skolotāji vēroja, kā stundu par tēmu "Leņķu veidi" vada matemātikas skolotājas Gunita Reinvalde un Inga Riekstiņa, izmantojot spēļu elementus.

Projekta dalībnieki iepazina arī Latvijas vēsturi, kultūru, valodu un garšu, piedaloties dažādās aktivitātēs, ko bija sagatavojusi angļu valodas skolotāja Agnese Kļaviņa, un pēc tam parādot pārējiem, ko ir uzzinājuši, izgaršojuši un iemācījušies, kā arī apmeklējot Gaismas pili - vienu no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21.gadsimtā Latvijā. Savukārt mūsu skolas skolotājas Ida Meženiece un Jolanta Voina bija sagatavojušas interesantu ekskursijas maršrutu pa Vecrīgu.

Projekta dalībnieki devās ekskursijā uz Siguldu: apmeklēja Turaidas muzejrezervātu, uzzināja leģendu par Turaidas Rozi, apskatīja Siguldas vēsturisko centru un bobsleja trasi, kā arī baudīja gleznainos skatus un rudens krāsu daudzveidību.

Kopā pavadīta brīnišķīga projekta nedēļa, un projekta dalībnieki atgriezušies mājās ar gandarījuma sajūtu, arī projekta koordinatore Ina Baumane un projekta pedagogi Inita Kalteniece, Agnese Kļaviņa, Gunita Reinvalde, Inga Riekstiņa un Māris Zvaigzne ir gandarīti par veiksmīgu projekta programmas īstenošanu.

Paldies uzņemošajām ğimenēm par atbalstu!

Projekta noslēguma tikšanās notiks 2020.gada 19.- 26.04. Northampton, Lielbritānijā.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-10-09 16:24:44Turpināt lasīt »

Seko mums