Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Floto projekts

No 22.09. – 29.09.2011. mūsu skolā viesojās sadraudzības skolas Weser-Gymnaium der Stadt Vlotho 13 skolēnu un 2 pedagogu grupa, lai piedalītos projektā „Riga und Vlotho – zwei Kulturen, ein Genuss”.

Viesus uzņēma 14 mūsu skolas 9. klašu audzēkņi un skolotājas Gunita Reinvalde un Inita Kalteniece. Vācu skolēniem bija iespēja iepazīties ar mūsu skolu, skolas muzeju, Rīgu un tās vēsturi, Saeimu. Sestdienas vakarā kopīgi apmeklējām baleta izrādi „Smilšu vīrs”. Bijām arī Jūrmalā, Alsungā, Kuldīgā. Ādažos sekojām kartupeļu pārvērtībām čipsos. Alsungā mūsu pašu gatavotos sklandu raušus apdziedāja Suitu sievas. Kuldīgā priecājāmies par senatnīgo vecpilsētu un kopīgi dziedājām „Pūt, vējiņi!” Katrīnas baznīcā.

Mēs meklējām mūsu iecienīto ēdienu receptes, tulkojām tās. Vairākas pēcpusdienas pavadījām skolas mājturības virtuvē pie plīts, gatavojot vācu un latviešu ēdienus, cepot našķus no gatavās mīklas.

Tagad ar nepacietību gaidām Vācijā izdoto kopīgo recepšu grāmatu.

Foto reportāža.

Gunita Reinvalde
Inita Kalteniece