×
Izmantojot rvvg.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu sīkdatņu politiku.
Uzzināt vairāk | Atslēgt sīkdatņu izmantošanu pārlūkā

Aktuāli


Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Klaudijs, Sarma, Sabīne

Statistika

Seko mums

Jaunumi

Novembris mūsu valsts vēsturē un ģimnāzijas ikdienas darbā

Parasti novembris Vēstures un sociālo zinību metodiskās komisijas (Sociālā un pilsoniskā joma) darbā ir viens no ražīgākajiem. Šogad pirms un arī pēc tradicionālajiem pasākumiem Tēvzemes nedēļas ietvaros notika vēl vairāki zīmīgi pasākumi.

4.novembrī ar ģimnāzijas 11.a un 11.b klasi tikās apgāda „Jumava” vadītājs  Juris Visockis (mūsu skolas absolvents) un rakstnieks Pāvils Raudonis, kuri pastāstīja par apgāda ieguldījumu Latvijas vēstures skaidrošanā grāmatu sērijā „Latvijas leģendas”.

5.novembrī  Rīgas skolu muzejā tika atklāta iztāde „Rīgas skolēni Latvijas Neatkarības karā (1918 – 1920)”, kurā ir apskatāmas fotogrāfijas arī no Rīgas skolu muzejiem. No mūsu ģimnāzijas muzeja Rīgas skolu muzeja rīcībā tika nodota mūsu skolas 1941.gada absolventa Jāņa Vasarieša tēva Fridriha Zommera atmiņas par notikumiem valsts dibināšanas apstākļiem un Latvijas armijas kaujām ar P.Bermonta – Avalova karaspēku Pārdaugavā.    

6.novembris. Sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu mūsu ģimnāzijas aktu zālē notika diskusija „30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas”, kuru vadījā fonda pārstāve Baltijas valstīs Elizabete Bauere un ar savām atmiņām dalījās 1989.gada novembra notikumu aculiecinieki. Piemēram, attēlā redzams žurnālista Daiņa Mjartāna un viņa draugu apzīmētā siena no Rietumberlīnes puses.  Ar sava projekta prezentāciju „Berlīnes simboli 21.gadsimta jaunieša acīm: stāsts par mūri un lāci” vācu valodā veiksmīgi uzstājās 11.a klases audzēknes Patrīcija Paula Gaujere un Loreta Klibiķe.

8.novembrī notika valsts 26.vēstures olimpiādes 1.posms. Paldies visiem par piedalīšanos, pedagogiem par atbalstu un novēlēsim veiksmi tiem, kuri izvirzīti uz olipmiādes 2.posmu:

I vieta
Laura Kanepone, 11.b
Ieva Kanepone, 11.b

II vieta
Daniels Rojs Dambītis, 10.b
Kristaps Gržibovskis, 11.a
Mikus Bernots, 11.d
Kārlis Jons Golubovs, 11.d
Evelīna Liepiņa, 11.e

III vieta
Deina Žmuidene, 10.b
Teodors Krūskops, 11.a
Rūdolfs Tērauds, 12.b

Vija Bruzgule, 11.e
Katrīna Anna Graudiņa, 11.e Anna
Viktorija Žeimunde, 12.d

Atzinība
Estere Linda Lagzdiņa, 10.b
Ralfs Gabrāns, 10.c 
Mārtiņš Nikiforovs, 10.c
Reina Rituma, 11.a 
Niklāvs Daugavvanags, 11.b
Valters Dāvis Ostrovskis, 11.b
Rodrigo Struka, 11.e 
Ralfs Mārcis Ābols, 12.d
Elza Elizabete Leice, 12.b
Katrīna Elza Viškere, 12.e

 Vairāk »

Ievietoja: G. Tomass 2019-12-05 07:20:59Turpināt lasīt »

Skolā piemin Ainu Vinčeli

2019. gada 30. novembrī mūžībā aizgājusi ilggadējā vācu valodas skolotāja un Rīgas 5.vidusskolas absolvente Aina Vinčele. Darbu Rīgas 5.vidusskolā viņa sāka 1966.gada 1.septembrī un kā daudzu paaudžu vācu valodas skolotāja mūsu skolā aizvadījusi 40 gadus. Pēdējos gados skolotāja skolā viesojās Žetonu vakarā, kad kā Zelta nozīmītes kavaliere uzrunāja mūsu divpadsmitos, skolas gaitas noslēdzot. Pieminam skolotāju un kolēģi ar vārdiem-

Man gribas sestdienas miera,
Kad visi darbi rimst,
Kad sarkana saules mala
Pelēkos mākoņos grimst…
/M.Priede/

Izvadīšana un pēdējās ardievas 2019. gada 7. decembrī pl. 12 no Lāčupes kapu kapličas.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-12-04 22:43:07Turpināt lasīt »

In Memoriam. Jānis Stradiņš

Novembra beigas atnākušas ar sēru vēsti – 29.novembrī 86.mūža gadā miris mūsu skolas (tajā laikā Rīgas 5.vidusskola) 1951.gada absolvents akadēmiķis Jānis Stradiņš – izcils zinātnieks - ķīmiķis, Latvijas augstākās izglītības, zinātnes vēstures pētnieks un mūsu Trešās atmodas „viedais vīrs”. Viņa grāmatas un runas jau daudzus gadu desmitus ierindotas Latvijas zinātnes zelta fondā. Tagad varam ar gandarījumu atzīmēt, ka Jānis Stradiņš uzturēja visciešāko saikni ar savu skolu un vienmēr ar vislielāko cieņu izteicās par 5.vidusskolas pedagogiem un saviem skolas biedriem.

Ģimnāzijas muzeja krājumā atrodas ievērojams skaits viņa dāvinājumu, ģimnāzijas bibliotēkā mēs varēsim lasīt un izmantot viņa sarakstītās un rediģētās grāmatas. Mums vienīgi atliek arī no savas puses parūpēties par akadēmiķa Jāņa Stradiņa ražīgā un piedzīvojumiem bagātā mūža izpētes turpināšanu un piemiņas saglabāšanu. Lūk, kā mūsu pēdējais sveiciens, divas ļoti simboliskas fotogrāfijas – Jānis Stradiņš kā 11.b klases audzēknis uzstājas ar runu 1951.gada pavasarī sakarā ar rakstnieka V.Lāča viesošanos Rīgas 5.vidusskolā un kā goda referents, atklājot Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas zinātniski praktisko konferenci „Latvijas  vēstures zinātnes sasniegumu izmantošana mācību procesā” 2012.gada 12.martā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību akadēmiķa ģimenes locekļiem, radiem, draugiem, visai Latvijas zinātnieku saimei!      

Ievietoja: M. Purviņš 2019-12-02 15:11:01Turpināt lasīt »

Skolas soma

27. novembrī projekta “Skolas soma” ietvaros 12.d klase apmeklēja Andreja Upīša memoriālo dzīvokli Rīgā Brīvības ielā un aplūkoja izstādi, kas veltītai filmai “Pie bagātās kundzes”. Filma uzņemta pēc A. Upīša darbu motīviem. Muzeja gidi atklāja filmas tapšanas aizkulises, stāstīja par tikšanos ar filmas veidotāju radiniekiem.

Senā televizorā, kas A. Upītim tika uzdāvināts pārsniedzot jau deviņdesmit gadu slieksni, skatījāmies kino kadrus, kuros varēja atpazīt daudzas laikmeta izcilas personības. Gidi saistoši atklāja A. Upīša personiskās dzīves nianses, attiecības ar laikabiedriem un to, kā pats A. Upītis vērtēja savu garo nodzīvoto dzīvi.

 

 

Ievietoja: M. Purviņš 2019-11-29 15:16:55Turpināt lasīt »

Basketbols zēniem

Noslēgušās sacensības basketbolā zēniem C grupā Kurzemes rajonā. Mūsu skolas komada ieguva 3.vietu.

Komandu pāstāvēja:

  • Artūrs Ozols,
  • Kārlis Grimze,
  • Sigvars –Jēkabs Skuja,
  • Pauls Ādamsons,
  • Marks Dinsdorfs,
  • Reinis Šķēle,
  • Ernests Austriņš,
  • Markuss Vītols.

Ievietoja: M. Purviņš 2019-11-29 08:32:56Turpināt lasīt »

Seko mums