Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumi

Skola lepojas!

Sveicam Rīgas Kurzemes rajona finālsacensībās florbolā meitenēm 10.-12. kl. grupā ar iegūto 1. vietu.

Skolas komandu pārstāvēja: T.Donska; M.To; L.Bormane; L.D.Dreiblate; E.Trofimenko; A.I.Zeidaka; A.Z.Baumgarte; A.E.Glāzniece; A.Gavare; L.Liepiņa un A.Auniņa.

Starpskolu projekts spāņu valodā

Mūsu skola ir koordinējusi spāņu valodas starpskolu projektu, kas ir veltīts starptautiskajai grāmatas dienai, kas ir apzimēta 23. aprīlī. Projekts ir video ieraksts, kur 67 skolotāji un skolēni no 10 Latvijas izglītibas iestādēm lasa grāmatu "Dons Kihots" (El Quijote, spāņu valodā) spāņu valodā. Projekta arī piedalījās Spānijas vēstnieks Latvijā, Manuel Alhama. Projektu koordinēja RVVĢ spāņu valodas skolotājs Francisco Nunez un Spānijas vēstniecība Latvijā.

"Atjautīgais idalgo Lamančas Dons Kihots" (spāņu: El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha), zināms vienkārši kā "Dons Kihots" (El Quijote), ir spāņu rakstnieka Migela de Servantesa 1605. un 1615. gadā izdots romāns divās daļās. Tas ir stāsts par ekscentrisku idalgo Alonso Kihano (Alonso Quijano). Salasījies bruņinieku stāstus, viņš nolemj par tādu kļūt. Viņš pieņem sev vārdu Lamančas dons Kihots (Don Quixote de la Mancha) un uzsāk klejojumus apkārt, lai cīnītos par taisnīgumu pasaulē. Par viņa ieroču nesēju kļūst vienkāršs zemnieks Sančo Pansa (Sancho Panza). Vēl romānā tiek stāstīts par dona Kihota uzticamo zirgu Rosinanti (Rocinante) un iemīļotu sievieti Tobosas Dulsineju (Dulcinea del Toboso). "Donu Kihotu" ir pieņemts uzskatīt par pirmo moderno romānu literatūras vēsturē.

Teātra svētki 2024

28.martā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā norisinājās ikgadējie Teātra svētki. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja baudīt 10. un 11. klašu veidotās izrādes, kurās tika interpretētas Kārļa Skalbes pasakas (šogad atzīmēsim pasaku meistara 145. jubileju).

Pasākuma vadīšana bija uzticēta 12.VI klases valodas un kultūras programmas pārstāvjiem, kuri tā norisi meistarīgi ievija pašradītas pasakas sižetā.

Žūrijas rindās varēja ieraudzīt kādreizējo vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāju, Atbalsta fonda 1.priekšsēdētāju Daci Kovisāri, aktieri un teātra pedagogu Mārtiņu Gaili, teātra režisori, producenti un aktrisi Beatrisi Zaķi, aktrisi un mākslas terapeiti Unu Eglīti, ģimnāzijas direktori Gundegu Mucenieci.

Pēc 8 izrāžu noskatīšanās pasākuma dalībniekiem un viesiem bija iespēja baudīt 12.VI klases skolēnu izveidoto videosižetu par teātra izrāžu tapšanu, savukārt skolas vecā korpusa 2. stāvā bija iespēja izstādē apskatīt iepriekšējo gadu teātra izrāžu afišas un prorgammiņas.

Pēc žūrijas vērtējuma Atbalsta fonda balvas (ekskursiju uz Dailes teātri/ biļetes uz teātra izrādi/ absolventes, dramaturģes L.Stumbres grāmatu "Karalis Līrs un viņa četras meitas") un RVVĢ Godinājuma rakstus saņēma:

Labākā izrāde – 11.SA Leļļu lāpītāja
Labākais režisors:

  • 10.kl. grupā – Rūta Kronberga, 10.ES (izrāde Ceriņa krūms),
  • 11.kl. grupā – Pērle Melne, Karolīna Terela, 11.SA (Leļļu lāpītāja)

Labākā aktrise – Madara Kļaviņa, 10.IT (Zelta ābele)
Labākais aktieris – Endijs Kalmanis, 11.IT (Kaķīša dzirnavas: Kaspara krustceles)
Labākā afiša – 11.SAMadara Markeviča (Leļļu lāpītāja)
Labākā programmiņa – 11.SAPatrīcija Ozolkāja (Leļļu lāpītāja)
Specbalvas:

  • kostīmu māksliniecei Līvai Bormanei, 10.EU (Labais ķēniņš)
  • mūzikas māksliniekam Paulam Ādamsonam, 11.IT (Kaķīša dzirnavas: Kaspara krustceles).

Paldies skolēniem, klašu audzinātājiem un visiem iesaistītajiem par teātra tradīcijas kopšanu un svētku sajūtas radīšanu!

Rakstu sagatavoja 12.VI klases audzēkņi, video - Miks Romanovskis.