Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Rīga - Hannovere

Jau ilgu laiku mūsu skolai ir sadarbība ar Rīgas Valsts 1. ģimnāziju. Apmaiņas projekts ar Hannoveri arī nav izņēmums.

Š. g. 19.11. Rīgas lidostā sagaidījām viesus no Hannoveres – 12 skolēnus un 2 skolotājus. Bijām nedaudz uztraukušies, jo šādā projektā iesaistījāmies pirmo reizi. Pirmajā dienā mūsu viesi bija pamatīgi saguruši, jo iepriekšējo nakti pavadīja lidostā, tomēr interese par mūsu skolu guva virsroku. Skolēni bija sajūsmā par aktu zāli, sporta zāli, trenažieriem.

Nākamajā dienā mūsu kolēģiem no Hannoveres bija iespēja vadīt stundas mūsu skolēniem; sk. Kveke pasniedza vēstures stundas vācu valodā, bet sk. Vinklere iepriecināja mūsu skolēnus ar atraktīvām vācu sporta spēlēm. Pēc kārtīgas sportošanas sk. Kaltenieces pavadībā devāmies pastaigā pa romantisko Vecrīgu, kas noslēdzās ar gardo Laimas konfekšu baudīšanu. Nedaudz vēlāk devāmies uz Tehnoannas pagrabiem.

Sestdienas agrā rītā mūsu maršruts veda uz Dunti pie Minhauzena. Tur mēs un viesi atraktīvās gides pavadībā iepazinām Minhauzena pasauli.

Svētdien katra ģimene izklaidēja savu viesi. Pirmdienas rītā apmaiņas projekta ietvaros ciemojāmies arī 1. ģimnāzijā, taču vācu skolēni nespēja nekam citam koncentrēt savu uzmanību, kā vien stāstiem par iepriekšējās dienas notikumiem. Mūsu ģimenes bija ļoti centušās, lai nedēļas nogale Latvijā paliktu vācu viesiem neaizmirstamā atmiņā.

Otrdien mūsu ceļš veda uz Līgatni. Tur apskatījām Līgatnes bunkuru, kas ir saglabājies no Padomju savienības laikiem, kā arī devāmies pastaigā pa Līgatnes dabas takām. Kā atzina mūsu viesi, tik svaigs gaiss pie viņiem neesot.

Trešdienas saulainajā rītā devāmies uz Jūrmalu. Vispirms saelpojāmies svaigo jūras gaisu, tad mūs gaidīja jautrība Līvu akvaparkā. Vācu skolēni bija sajūsmā, jo, kā viņi teica, viņu pilsētā šāda parka neesot. Plkst. 18.00 1. ģimnāzijas vokālā grupa ieskandināja atvadu vakaru. Mazliet pārņēma skumjas, jo bija pavadītas kopā neaizmirstamas 7 dienas.

Ar jaunajiem draugiem tiksimies jau pavisam drīz: 6. 03.10.-13.03.10. mēs dosimies uz Hannoveri, kur piedalīsimies Eiropas nedēļas pasākumos. Interesanti ir tas, ka mums būs iespēja iepazīties un nodibināt kontaktus arī Nīderlandes, Polijas un Zviedrijas jauniešiem.

Sirsnīgs paldies visiem, kas sniedza atbalstu mums šī projekta organizēšanā!!!

D. Šķēle un skolēni

Esam saņēmuši pateicību par labi noorganizēto viesu uzņemšanu.

Liebe Frau Sile!

Begeisterte Schülerinnen, Schüler, eine begeisterte Frau Winkler und ein begeisterter Herr Quecke! Die Woche bei Ihnen in Riga muss toll gewesen sein! Alle waren voll des Lobes! Herzlichen Dank auch von de Schulleitung der Tellkampfschule für Ihr Engagement!

Die Tellkampfschule hat das Gefühl, dass hier eine sehr interessante und ausbaufähige Partnerschaft entstehen kann! Unsere Schülerinnen und Schüler werden dem kommenden "Europajahrgang" berichten und wir werden im nächsten Jahr einen Ansturm auf Riga erleben...

Nochmals vielen Dank!
Mit freundlichen Grüßen
Bernhard Bock, Studiendirektor
(Stellvertretender Schulleiter der Tellkampfschule)

Foto attēli.