Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumu arhīvs

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023


Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec


Komentāri

Ir atjaunota iespēja komentēt jaunumos ievietots rakstus.

Lūdzu ziņot par problēmām, kas saistās ar skolas mājaslapas darbību un informācijas pieejamību.

Radio

radio_image.jpgLūdzu izteikt aptaujā savu viedokli par skolas interneta radio izveidi. Radio būtu iespējams translēt 24h diennaktī skolēnu veidoto, komponēto mūziku, veidotās ziņu pārraides un autorprogrammas.

Ja ir konkrēti sadarbības ierosinājumi tad lūdzu rakstiet uz info_skolotajs@inbox.lv

Jaunumi

Ir atsākta ēdienkaršu ievietošana sadaļā "Ēdienkartes".

Ir atjaunots skolotāju saraksts sadaļā "Skolotāji".

Skolēnu saraksts tiks atjaunots nākošnedēļ. Sākot ar oktobri stundu grozījumu apskatei būs nepieciešams autentificēties. Reģistrētiem lietotājiem būs iespēja aplūkot:

  • stundu saraksta grozījumus
  • ieskaišu grafiku
  • ievietot profila foto
  • ierakstīt informāciju par sevi

Savukārt stundu saraksta apskate joprojām paliks brīvi pieejama jebkuram mājaslapas skatītājam.

Reģistrēties skolas mājaslapas lietošanai būs iespējams no 22.septembra pie sk. M.Purviņa. Jautājumu gadījumā var rakstīt uz info_skolotajs@inbox.lv.

Vecākiem nebūs iespēja atsevišķi reģistrēties, bet varēs izmantot skolēnu paroles.

Projekts

          No 5. līdz 12. septembrim 15 Āgenskalna ģimnāzijas 10. klašu audzēkņi kopā ar skolotājām Gunitu Reinvaldi un Ingu Riekstiņu piedalījās sociāli izglītojošā projektā “Rīga – Kvikborna”. � is projekts tapa sadarbībā ar Ērika Kestnera skolu Kvikbornā. � ā gada aprīlī 16 šīs skolas audzēkņi viesojās Rīgā, iepazīstoties ar mūsu skolu, Sv. Jāņa palīdzības dienesta darbu, iepazīstot Rīgu un tās apkārtni. Līdzīga programma, pateicoties Ē.Kestnera skolas direktorei Ingei � rēderei un Kvikbornas rotariešu atbalstam, tika piedāvāta arī mūsu skolas audzēkņiem.

          Jau 20 gadus katru gadu tiek izvēlēts viens gada koks, šogad tas ir valrieksts. Koka stādīšanā piedalījās arī mūsu skolēnu grupa – Sabīne Ādamsone, Elīna Dzenīte, Elvita Eglīte, Ieva Engere, Laura Jansone, Elīna Kirilko, Marika Millere, Agnese Pundiņa, Anna Pūtele, Ilze Teilāne, Kārlis Teilāns, Bruno Treiguts, Anna Urtāne, Justīne Rasa un Ilze Pozņaka.

Sadaļā "Projekti" ir ievietoti attēli(pdf) no šī projekta un sadaļā "Publikācijas" ievietota publikācija no Quickbornas laikraksta.

Dzimšanas diena

Āgenskalna ģimnāzija piektdien, 19. septembrī, svin savu 87. dzimšanas dienu. 

Ievērojot tradīcijas, skolā norisināsies sporta sacensības - absolventi pret skolēniem:

  • Volejbols 17:00;
  • Futbols 18:00;
  • Basketbols 19:00.
Interesenti laipni aicināti piedalīties un just līdzi dalībniekiem.


Akmeņi, kas atgādina

Stadterkundungen_mit_Rigaer_Sch__ler_158.jpg          Mācību gada pašā sākumā no 2. līdz 9.septembrim Āgenskalna ģimāzijas 9.B klase Hamburgā kopā ar saviem vācu partneriem Moelner Landstrasse skolas 9. klasi turpināja darbu pie starptautiska projekta Steine des Anstosses (Akmeņi, kas atgādina), kurš pēta Hamburgas ebreju likteņgaitas, arī ciešā saistībā ar deportācijām uz Rīgu. � o projektu atbalsta tādas starptautiskas organizācijas kā European for Peace und Jugend in Aktion. Tāpat ievērojamu atbalstu sniedza Hamburgas pilsētas Senāts un Lauvu klubs. � eit gan arī jāpiebilst, ka ar zināmu summu mūs esot atbalstījis arī kāds no Rīgas Lauvu klubiem. Paldies!

Sīkāka informācija par šo projektu ievietota sadaļā "Projekti"pie projekta "Akmeņi, kas atgādina".

Sadarbības līgums

Copy_of_P9120568.JPGViens no Eiropas Savienības svarīgākajiem mērķiem ir Rietum- un Austrumeiropas valstu un to dažādo kultūru un dzīvesveidu kopīga izaugsme.

Āgenskalna ģimnāzijas kolektīvs aktīvi atbalsta šo mērķi. No 11. septembra līdz 14. septembrim mūsu skolā viesojās Berlīnes Lesinga ģimnāzijas skolotāji direktora Vistenberga vadībā. Vācu kolēģi vizītes laikā apmeklēja Okupācijas muzeju, vēroja mācību stundas, cepa maizi ceptuvē „Lāči”, noklausījās „Sinfoniettas” koncertu Lielajā Ģildē, kā arī pabija Jūrmalā.

12. septembrī tika noslēgts līgums starp Āgenskalna ģimnāziju un Berlīnes Lesinga ģimnāziju. Līguma mērķis ir labāk iepazīt partnerskolu, Vācijas kultūru un sadzīvi.

Īpaši vācu viesus ieinteresēja krievu valodas kā svešvalodas mācīšanas metodika un dabaszinību joma. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka līgums tiek iekļauts abu ģimnāziju izglītības programmās.

Jau 8. janvārī Āgenskalna ģimnāzijā viesosies Lesinga ģimnāzijas krievu valodas skolotāja Gabriela Reimane un 9 skolēni.

Sirsnīgs paldies Zvirbuļu ģimenei par projekta finansiālo atbalstu.

Saite: Lessing Gymnasium

Līgums: latviski­deutsch

Pulciņi

Skolēniem ir iespēja pieteikties Datorpulciņam un Programmēšanas pulciņam. Sīkāku informāciju par šem pulciņiem skatīt šeit.

Informācija par citiem pulciņiem tiks ievietota nākošās nedēļas laikā.

Projekts

biotechnology_education.JPG„European challenges in modern biotechnology in education” ietvaros no š. g. 7. septembra līdz 13. ­ septembrim Brno pilsētā Čehijā. Pēc Brno pilsētas Biskupské Gymnazium ielūguma šajā projektā piedalījās arī Āgenskalna ģimnāzijas piecas skolnieces – Monta Berķe, Maruta Stiķe, Līga Bergmane, Zane Vēciņa un Sabīne Purava un viņu bioloģijas skolotāja Erita Maurīte.

Sīkāku informāciju par šo projektu var aplūkot sadaļā "Projekti" pie projekta "European challenges in modern biotechnology  education".

Jaunie Rīgas sargi

jrs.JPGJauno Rīgas sargu rekrutēšana turpinās.

Latvijas skolu jauniešus aicina pieteikties spēlei "Jaunie Rīgas sargi"

Ņemot vērā lielo jauniešu interesi piedalīties spēlē "Jaunie Rīgas sargi" un daudzos lūgumus ļaut veidot komandas gan jaunākiem, gan vecākiem dalībniekiem, spēles organizatori nolēmuši paplašināt vecuma ierobežojumus - tagad komandas veidot un pieteikt līdz 29.septembrim var no 14 līdz 19 gadus (ieskaitot) veci jaunieši.

Skolai 87. dzimšanas diena

stari1.jpg� odien, 19. septembrī, skola svin savu 87. dzimšanas dienu.

Jau no paša rīta skolas pagalmā valdīja patīkama rosība - pa ziedlapiņai vien krāšņi "uzziedēja" visu skolēnu veidotais apsveikuma zieds savai skolai.

Dienas garumā ik pa brīdim zibsnīja zibspuldžu uguns, lai iemūžinātu personīgajai un skolas vēsturei gan atsevišķas klases, gan skolas saimi kopā, gan bargo skolotāju smaidīgās sejas.

Īpaša šodien bija 7. stunda, kad klašu durvis vēra daudzi jo daudzi skolas absolventi, lai ar savām atmiņām un ĀĢ Atbalsta fonda sarūpētajiem klinģeriem iepriecinātu skolēnus.

Kulmināciju svētku norise sasniedza plkst. 1400, kad skolas zālē svinīgi tika pasniegta 1941. gada absolventa Jāņa Vasarieša iedibinātā balva "Pūce" par skolas vārda spodrināšanu un daudzināšanu. � ogad balvu saņēma 12.a klases skolniece Elīna Bērtule.

Pēcpusdienā absolventi un pašreizējie ģimnāzisti tradicionāli mērojās spēkiem futbolā, basketbolā un volejbolā.

Radio

radio_image.jpgSavu darbību ir uzsācis Āgenskalna ģimnāzijas interneta radio. To var klausīties http://www.ag.edu.lv:8000/listen.pls. Lai to klausītos ­nepieciešams Winamp atskaņotājs, kuru iespējams lejupielādēt http://www.winamp.com/

Turpmākā radio attīstība ir atkarīga no pašiem klausītājiem, kuriem ir iespēja veidot savas programmas un ievietot savu veidoto mūziku.

Sīkāka informācija sazinoties ar Māri Purviņu personīgi vai ar e-pasta starpniecību - maris.purvins@ag.edu.lv

Informācija

Sadaļā "Stundas" ievietots ieskaišu grafiks, lai to aplūkotu ir nepieciešams ielogoties sistēmā ar savu lietotājvārdu un paroli. Grafiks tiks regulāri atjaunots un tam ir tikai informatīvs raksturs.

Atgādinu, ka sākot no 1.oktobra stundu saraksta grozījumu apskatei būs nepieciešams ielogoties. Grozījumi būs apskatāmi sadaļā "Stundas".

Visiem interesentiem, kuri vēlas iegūt lietotājvārdu un paroli jāvēršas pie M.Purviņa. Jautājumus var uzdot pa e-pastu maris.purvins@ag.edu.lv

Skolotājiem sadaļā "Stundas" ir izvietots "skolotāju stundu saraksts". Lai aplūkotu šo sarakstu nepieciešams ielogoties istēmā.

Konkurss

DSC00095.JPGDSC00108.JPG2008. gada 20.septembrī Latvijas Kara muzeja filiālē "Ziemassvētku kauju muzejs" norisinājās LR 90. gadadienai veltītā pasākuma cikla "Tu esi Latvija" konkursa "Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī" noslēguma pasākums.

Konkursā Āģ 10. (tagad 11.) klašu skolēni un pulciņš "Skolas vēstures ceļos" skolotājas Agitas Veidemanes vadībā ieguva 2. vietu.

Vecākiem

Cienījamie audzēkņu vecāki!

Uzsākot jauno mācību gadu, būsiet gaidīti Āgenskalna ģimnāzijā uz tikšanos ar klases audzinātājiem vecāku sanāksmēs š.g. 30. septembī plkst. 1900.

Klašu telpas

Plkst. 1800 skolas aktu zālē 7.-9. klašu audzēkņu vecākiem būs iespēja rast atbildes uz jautājumiem par datoratkarību.
Nodarbību vadīs Rīgas Atkarības profilakses centra speciāliste Līga Lagzdiņa.