Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumu arhīvs

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024


Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec


Projektu nedēļa

Pievienota iespēja apskatīt informāciju par projektu nedēļu un piedāvātajām tēmām. Pieteikties konkrētai tēmai būs iespējams tiklīdz būs ievadītas visas tēmas.

(Aktivizēta iespēja reģistrēties projektiem. Tuvākajā laikā vēl tiks pievienots projekts sk.I.Schweizer)

Spēju laukums

Cik bieži Tu esi domājis par to, cik vienādi vai atšķirīgi mēs katrs esam? Kas mūs atšķir no pūļa un kas tieši pretēji liek mums justies piederīgiem?

Šā gada 5.decembrī (Starptautiskajā brīvprātīgo dienā) atnāc uz t/c Domina no plkst. 12. līdz 20. Apmeklē pasākumu „Spēju laukums” un noskaidro, cik daudzi cilvēki jūtas izstumti no sabiedrības un cik maz vajadzētu, lai viņi justos piederīgi un novērtēti.

Pasākuma laikā Tu varēsi iemācīties zīmju valodas pamatus, iemēģināt roku Braila rakstā, izbraukt dažādus šķēršļus invalīdu ratiņos, „atvērt acis”, izmēģinot redzi ierobežojošas brilles, u.c. Šajā pasākumā Tev būs iespēja piedzīvot ikdienu, kāda ir cilvēkiem, kam ir atņemts kaut kas,ko Tu uztver par pašsaprotamu un saprast kā Tu vari viņus atbalstīt. Pasākuma mērķis ir veicināt sapratni un mazināt diskrimināciju, kas mūsdienās sabiedrībā vēl arvien valda pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai arī mūsu valstī notiek progress, kas atver iespējas visiem cilvēkiem izbaudīt pilnvērtīgu dzīvi, tomēr kopīgiem spēkiem mēs varētu panākt daudz,daudz vairāk.

Visi dalībnieki piedalās izlozē, kurā varēs laimēt t/c Domina dāvanu kartes, kā arī katrs dalībnieks saņems balviņas. Šo pasākumu organizē aktīvu jauniešu grupa kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons” un Rīgas Ekonomikas augstskolas labdarības grupu. Atbalsta: t/c Domina, Coca-cola Hellenic, Pērnes čipsi un„nozimites.lv”.

Pasākuma karte.

Sports ir mūsu dzīves stils!

9a39_7628_sports_ir_107.12.09 Āgenskalna ģimnāzijas skolēni visi mīļi aicināti uz pasākumu, kas norisināsies mūsu skolas sporta zālē plkst.15.30. Pie mums viesosies Biedrības "Streetbasket" un basketbola kluba "VEF Rīga" kopīgi īstenotais projekts "Sports ir mūsu dzīves stils!".

Uz šo pasākumu arī ir gaidāms kāds spēlētājs no basketbola kluba VEF. Šajā pasākumā būs sagaidāmi dažādi konkursi, kuros varēs laimēt biļetes uz VEF spēlēm.

Ziemassvētku kartiņa

Apsveicam 12.a klases audzēkni Krišjāni Mežuli!
Arī šajos Ziemassvētkos Āgenskalna ģimnāzija un Atbalsta fonds apsveikumu kartiņu izgatavošanai izmantos Krišjāņa zīmējumu.

Konkursa dalībnieku nelielā skaita dēļ (tikai trīs) žūrija nolēma balsojumu skolas
mājaslapā šogad neveikt.

Rīga - Hannovere

Jau ilgu laiku mūsu skolai ir sadarbība ar Rīgas Valsts 1. ģimnāziju. Apmaiņas projekts ar Hannoveri arī nav izņēmums.

Š. g. 19.11. Rīgas lidostā sagaidījām viesus no Hannoveres – 12 skolēnus un 2 skolotājus. Bijām nedaudz uztraukušies, jo šādā projektā iesaistījāmies pirmo reizi. Pirmajā dienā mūsu viesi bija pamatīgi saguruši, jo iepriekšējo nakti pavadīja lidostā, tomēr interese par mūsu skolu guva virsroku. Skolēni bija sajūsmā par aktu zāli, sporta zāli, trenažieriem.

Nākamajā dienā mūsu kolēģiem no Hannoveres bija iespēja vadīt stundas mūsu skolēniem; sk. Kveke pasniedza vēstures stundas vācu valodā, bet sk. Vinklere iepriecināja mūsu skolēnus ar atraktīvām vācu sporta spēlēm. Pēc kārtīgas sportošanas sk. Kaltenieces pavadībā devāmies pastaigā pa romantisko Vecrīgu, kas noslēdzās ar gardo Laimas konfekšu baudīšanu. Nedaudz vēlāk devāmies uz Tehnoannas pagrabiem.

Sestdienas agrā rītā mūsu maršruts veda uz Dunti pie Minhauzena. Tur mēs un viesi atraktīvās gides pavadībā iepazinām Minhauzena pasauli.

Svētdien katra ģimene izklaidēja savu viesi. Pirmdienas rītā apmaiņas projekta ietvaros ciemojāmies arī 1. ģimnāzijā, taču vācu skolēni nespēja nekam citam koncentrēt savu uzmanību, kā vien stāstiem par iepriekšējās dienas notikumiem. Mūsu ģimenes bija ļoti centušās, lai nedēļas nogale Latvijā paliktu vācu viesiem neaizmirstamā atmiņā.

Otrdien mūsu ceļš veda uz Līgatni. Tur apskatījām Līgatnes bunkuru, kas ir saglabājies no Padomju savienības laikiem, kā arī devāmies pastaigā pa Līgatnes dabas takām. Kā atzina mūsu viesi, tik svaigs gaiss pie viņiem neesot.

Trešdienas saulainajā rītā devāmies uz Jūrmalu. Vispirms saelpojāmies svaigo jūras gaisu, tad mūs gaidīja jautrība Līvu akvaparkā. Vācu skolēni bija sajūsmā, jo, kā viņi teica, viņu pilsētā šāda parka neesot. Plkst. 18.00 1. ģimnāzijas vokālā grupa ieskandināja atvadu vakaru. Mazliet pārņēma skumjas, jo bija pavadītas kopā neaizmirstamas 7 dienas.

Ar jaunajiem draugiem tiksimies jau pavisam drīz: 6. 03.10.-13.03.10. mēs dosimies uz Hannoveri, kur piedalīsimies Eiropas nedēļas pasākumos. Interesanti ir tas, ka mums būs iespēja iepazīties un nodibināt kontaktus arī Nīderlandes, Polijas un Zviedrijas jauniešiem.

Sirsnīgs paldies visiem, kas sniedza atbalstu mums šī projekta organizēšanā!!!

D. Šķēle un skolēni

Esam saņēmuši pateicību par labi noorganizēto viesu uzņemšanu.

Liebe Frau Sile!

Begeisterte Schülerinnen, Schüler, eine begeisterte Frau Winkler und ein begeisterter Herr Quecke! Die Woche bei Ihnen in Riga muss toll gewesen sein! Alle waren voll des Lobes! Herzlichen Dank auch von de Schulleitung der Tellkampfschule für Ihr Engagement!

Die Tellkampfschule hat das Gefühl, dass hier eine sehr interessante und ausbaufähige Partnerschaft entstehen kann! Unsere Schülerinnen und Schüler werden dem kommenden "Europajahrgang" berichten und wir werden im nächsten Jahr einen Ansturm auf Riga erleben...

Nochmals vielen Dank!
Mit freundlichen Grüßen
Bernhard Bock, Studiendirektor
(Stellvertretender Schulleiter der Tellkampfschule)

Foto attēli.

Nikolausa diena

6. decembris- svētdiena, otrā Advente, Nikolaus Tag Vācijā. Vai zābakus notīrījāt? Vai našķus saņēmāt? Cerams, ka jā. 7. decembrī, pašā rīta agrumā, 7.a un 7.b klases skolēniem bija tikšanās ar diviem rūķiem, kuri gribēja pārbaudīt, kā septītklasnieki apguvuši darbības vārdu pamatformas. Tie, kuri tās zināja, saņēma balvas. Zālē katra klase rādīja, ko spēj vācu valodā – skaitīja dzejoļus, dziedāja dziesmas. Rūķi bija izdomājuši mīklas, viņi pārbaudīja, cik ātri var izlasīt jocīgus teikumus vācu valodā. Visi kopā atminēja krustvārdu mīklu. Rūķi bija parūpējušies par mājas darbu katram skolēnam. Arī piparkūkas tika katram! Otrā stāva gaitenī - rūķu sarūpētie uzdevumi. Nu tik pie darba! Jāsameklē pareizās atbildes!

Paldies vācu valodas skolotājām D. Šķēlei, M. Deisonei, Z. Jakovicai un I. Kalteniecei par palīdzību skolēniem sagatavot priekšnesumus. Paldies abiem rūķiem – Robertam Rimšam un Artūram Marcinkēvičam.

Inita Kalteniece

Olimpiāžu uzvarētāji

Sveicam skolas krievu valodas olimpiādes 8. un 11. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 57 audzēkņi

 1. Karīna Stasjuka 8.a sk. I. Matvejeva 1. vieta
 2. Alise Vasiljeva 8.a sk. I. Matvejeva 2. vieta
 3. Ženija Minka 8.a sk. I. Matvejeva 2. vieta
 4. Mērija Šnēbaha 8.a sk. I. Matvejeva 3. vieta
 5. Ilona Maslova 11.d sk. G. Eglīte 1. vieta
 6. Konstantīns Starovoitovs 11.d 1. vieta
 7. Simona Gardoviča 11.d sk. G. Eglīte 2. vieta
 8. Agita Incenberga 11.a sk. G. Eglīte 3. vieta
 9. Elvita Eglīte 11.a sk. I. Matvejeva atzinība
 10. Elza Cīrule 11.d sk. G. Eglīte atzinība
 11. Ieva Engere 11.a sk. G. Eglīte atzinība

Sveicam skolas bioloģijas olimpiādes 11. un 12. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 40 audzēkņi

 1. Kristīne Zviedre 11.e 1. vieta
 2. Zane Norvele 12.e 1. vieta
 3. Kārlis Greitāns 12.d 2. vieta
 4. Kristiāna Graudiņa 11.e 3. vieta
 5. Agnese Baltiņa 11.e 3. vieta
 6. Marta Bormane 11.e 3. vieta
 7. Ēriks Pļuta 12.e 3. vieta
 8. Mārtiņš Ennītis 12.a atzinība
 9. Jānis Blumfelds 12.e atzinība

Zane Norvele Kurzemes rajona bioloģijas olimpiādē ieguva 3. vietu

Gribi būt mobils?

No šā gada septembra, līdz decembrim  divas skolēnu komandas no 7.c klases piedalījās neklātienes konkursā "Gribi būt mobils?"  Konkurss bija saistīts ar ceļu satiksmes noteikumiem. Komanda, kuras dalībnieki bija - Kelvins Ņečajevs, Milads Patriks Emadi, Grieta Lote Daukste, Annija Muceniece un Roberts Rojs Folks - saņēma atzinības rakstu. Otra komanda, kuras dalībnieki bija - Edgars Ivbulis, Rihards Leja, Egija Kitija Meijere, Ieva Bogane un Mārtiņš Danefelds, arī ieguva atzinības rakstu kā arī piemiņas balvas un iespēju piedalīties pusfinālā, kas notiks 18.janvārī Rīgas Motormuzejā.

Apsveicam ar labajiem rezultātiem un vēlēsim veiksmi pusfinālā!

Olimpiāžu uzvarētāji

Sveicam Kurzemes rajona angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!

 1. Kristaps Blūms 12.a sk. I. Jasaite 1. vieta
 2. Linda Lāce 12.b sk. K. Kuhto 3. vieta

Sveicam Kurzemes rajona vācu valodas olimpiādes uzvarētājus!

 1. Kristīne Akimova 12.b sk. A. Masule 1. vieta
 2. Gundega Virse 10.a sk. E. Saukante 1. vieta
 3. Reinis Virsis 12.a sk. I. Schweizer 1. vieta
 4. Roberts Rimša 12.b sk. I. Schweizer 2. vieta
 5. Artūrs Marcinkevičs 12.b sk. I. Schweizer 2. vieta
 6. Krišjānis Mežulis 12.a sk. I. Schweizer 3. vieta
 7. Kārlis Greitāns 12.d sk. G. Tomass atzinība
 8. Agate Mežule 12.a sk. I. Schweizer atzinība

Sveicam skolas vēstures olimpiādes 12. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 12 audzēkņi

 1. Reinis Virsis 12.a 1. vieta
 2. Ilana Sučkova 12.a 2. vieta
 3. Kristaps Blūms 12.a 3. vieta
 4. Harijs Kārkliņš 12.d atzinība

Sveicam skolas ekonomikas olimpiādes 11., 12. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 9 audzēkņi

 1. Pēteris Maltenieks 12.d 1. vieta
 2. Elīna Zeikmane 12.d 2. vieta
 3. Aivars Kārkliņš 12.d 3. vieta
 4. Harijs Kārkliņš 12.d atzinība

Sveicam skolas ģeogrāfijas olimpiādes 12. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 13 audzēkņi

 1. Kārlis Greitāns 12.d 1. vieta
 2. Kristaps Blūms 12.a 2. vieta
 3. Reinis Virsis 12.a 3. vieta
 4. Harijs Kārkliņš 12.d atzinība
 5. Linards Kalniņš 12.a atzinība
 6. Osvalds Blūzma 12.a atzinība
 7. Toms Jankavs 11.e atzinība

Sveicam skolas bioloģijas olimpiādes 11. un 12. klasēm uzvarētājus!

Olimpiādē piedalījās 40 audzēkņi

 1. Kristīne Zviedre 11.e 1. vieta
 2. Zane Norvele 12.e 1. vieta
 3. Kārlis Greitāns 12.d 2. vieta
 4. Kristiāna Graudiņa 11.e 3. vieta
 5. Agnese Baltiņa 11.e 3. vieta
 6. Marta Bormane 11.e 3. vieta
 7. Ēriks Pļuta 12.e 3. vieta
 8. Mārtiņš Ennītis 12.a atzinība
 9. Jānis Blumfelds 12.e atzinība

Zane Norvele Kurzemes rajona bioloģijas olimpiādē ieguva 3. vietu

Sveicam!