Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumu arhīvs

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024


Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec


In Memoriam. Jānis Stradiņš

Novembra beigas atnākušas ar sēru vēsti – 29.novembrī 86.mūža gadā miris mūsu skolas (tajā laikā Rīgas 5.vidusskola) 1951.gada absolvents akadēmiķis Jānis Stradiņš – izcils zinātnieks - ķīmiķis, Latvijas augstākās izglītības, zinātnes vēstures pētnieks un mūsu Trešās atmodas „viedais vīrs”. Viņa grāmatas un runas jau daudzus gadu desmitus ierindotas Latvijas zinātnes zelta fondā. Tagad varam ar gandarījumu atzīmēt, ka Jānis Stradiņš uzturēja visciešāko saikni ar savu skolu un vienmēr ar vislielāko cieņu izteicās par 5.vidusskolas pedagogiem un saviem skolas biedriem.

Ģimnāzijas muzeja krājumā atrodas ievērojams skaits viņa dāvinājumu, ģimnāzijas bibliotēkā mēs varēsim lasīt un izmantot viņa sarakstītās un rediģētās grāmatas. Mums vienīgi atliek arī no savas puses parūpēties par akadēmiķa Jāņa Stradiņa ražīgā un piedzīvojumiem bagātā mūža izpētes turpināšanu un piemiņas saglabāšanu. Lūk, kā mūsu pēdējais sveiciens, divas ļoti simboliskas fotogrāfijas – Jānis Stradiņš kā 11.b klases audzēknis uzstājas ar runu 1951.gada pavasarī sakarā ar rakstnieka V.Lāča viesošanos Rīgas 5.vidusskolā un kā goda referents, atklājot Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas zinātniski praktisko konferenci „Latvijas  vēstures zinātnes sasniegumu izmantošana mācību procesā” 2012.gada 12.martā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību akadēmiķa ģimenes locekļiem, radiem, draugiem, visai Latvijas zinātnieku saimei!      

Skolā piemin Ainu Vinčeli

2019. gada 30. novembrī mūžībā aizgājusi ilggadējā vācu valodas skolotāja un Rīgas 5.vidusskolas absolvente Aina Vinčele. Darbu Rīgas 5.vidusskolā viņa sāka 1966.gada 1.septembrī un kā daudzu paaudžu vācu valodas skolotāja mūsu skolā aizvadījusi 40 gadus. Pēdējos gados skolotāja skolā viesojās Žetonu vakarā, kad kā Zelta nozīmītes kavaliere uzrunāja mūsu divpadsmitos, skolas gaitas noslēdzot. Pieminam skolotāju un kolēģi ar vārdiem-

Man gribas sestdienas miera,
Kad visi darbi rimst,
Kad sarkana saules mala
Pelēkos mākoņos grimst…
/M.Priede/

Izvadīšana un pēdējās ardievas 2019. gada 7. decembrī pl. 12 no Lāčupes kapu kapličas.

Novembris mūsu valsts vēsturē un ģimnāzijas ikdienas darbā

Parasti novembris Vēstures un sociālo zinību metodiskās komisijas (Sociālā un pilsoniskā joma) darbā ir viens no ražīgākajiem. Šogad pirms un arī pēc tradicionālajiem pasākumiem Tēvzemes nedēļas ietvaros notika vēl vairāki zīmīgi pasākumi.

4.novembrī ar ģimnāzijas 11.a un 11.b klasi tikās apgāda „Jumava” vadītājs  Juris Visockis (mūsu skolas absolvents) un rakstnieks Pāvils Raudonis, kuri pastāstīja par apgāda ieguldījumu Latvijas vēstures skaidrošanā grāmatu sērijā „Latvijas leģendas”.

5.novembrī  Rīgas skolu muzejā tika atklāta iztāde „Rīgas skolēni Latvijas Neatkarības karā (1918 – 1920)”, kurā ir apskatāmas fotogrāfijas arī no Rīgas skolu muzejiem. No mūsu ģimnāzijas muzeja Rīgas skolu muzeja rīcībā tika nodota mūsu skolas 1941.gada absolventa Jāņa Vasarieša tēva Fridriha Zommera atmiņas par notikumiem valsts dibināšanas apstākļiem un Latvijas armijas kaujām ar P.Bermonta – Avalova karaspēku Pārdaugavā.    

6.novembris. Sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu mūsu ģimnāzijas aktu zālē notika diskusija „30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas”, kuru vadījā fonda pārstāve Baltijas valstīs Elizabete Bauere un ar savām atmiņām dalījās 1989.gada novembra notikumu aculiecinieki. Piemēram, attēlā redzams žurnālista Daiņa Mjartāna un viņa draugu apzīmētā siena no Rietumberlīnes puses.  Ar sava projekta prezentāciju „Berlīnes simboli 21.gadsimta jaunieša acīm: stāsts par mūri un lāci” vācu valodā veiksmīgi uzstājās 11.a klases audzēknes Patrīcija Paula Gaujere un Loreta Klibiķe.

8.novembrī notika valsts 26.vēstures olimpiādes 1.posms. Paldies visiem par piedalīšanos, pedagogiem par atbalstu un novēlēsim veiksmi tiem, kuri izvirzīti uz olipmiādes 2.posmu:

I vieta
Laura Kanepone, 11.b
Ieva Kanepone, 11.b

II vieta
Daniels Rojs Dambītis, 10.b
Kristaps Gržibovskis, 11.a
Mikus Bernots, 11.d
Kārlis Jons Golubovs, 11.d
Evelīna Liepiņa, 11.e

III vieta
Deina Žmuidene, 10.b
Teodors Krūskops, 11.a
Rūdolfs Tērauds, 12.b

Vija Bruzgule, 11.e
Katrīna Anna Graudiņa, 11.e Anna
Viktorija Žeimunde, 12.d

Atzinība
Estere Linda Lagzdiņa, 10.b
Ralfs Gabrāns, 10.c 
Mārtiņš Nikiforovs, 10.c
Reina Rituma, 11.a 
Niklāvs Daugavvanags, 11.b
Valters Dāvis Ostrovskis, 11.b
Rodrigo Struka, 11.e 
Ralfs Mārcis Ābols, 12.d
Elza Elizabete Leice, 12.b
Katrīna Elza Viškere, 12.e

 Vairāk »

Ojāra Vācieša muzejs

29. novembrī  12.c klase izmantoja iespēju “Latvijas skolas somas” ietvaros doties uz Ojāra Vācieša muzeju, kas ierīkots dzejnieka memoriālajā dzīvoklī. Dzīvoklis atrodas blakus Māras dīķim jeb Māras ezeram, kā to dēvējis pats Vācietis. Tikām sagaidīti mājas pagalmā un, līstot pēdējam novembra lietum, iepazīstināti ar O. Vācieša romantisko pusi – viņš savulaik uzdāvinājis dzīvesbiedrei Ludmilai Azarovai divas lielas akmeņu kaudzes, jo daba abiem bijusi īpaši tuva. Ieejot iekštelpās, nosalušos degunus sasildīja patīkams krāsns siltums (dzīvoklis tik silts esot bijis arī toreiz). Visi ļoti ieinteresēti klausījās gida stāstos par to, kā dzejnieks šeit iekārtojies, kā bieži vien zvanījis draugiem un lasījis savu dzeju, un kā veicis vairāku kilometru garas pastaigas līdz Vecrīgai, Mežaparkam un pat tālāk. Atmiņā paliekoša bija dzejnieka darbistaba – viscaur pārpildīta ar grāmatām (ne tikai dzeja un romāni, bet arī daudz enciklopēdiju), plauktā stāvēja tik slavenā melnā berete, uz rakstāmgalda daudz zīmuļu un flomāsteru, jo zīmēšana bija viens no izcilā dzejnieka hobijiem. Cits Vācieša vaļasprieks, putnu vērošana, ir iemūžināts mazās pierakstu lapiņās galda atvilktnē, kurā atradās arī pierakstu burtnīcas ar darbiem, kas jāizdara. Centāmies salasīt mākslinieciski steidzīgo rokrakstu. Tālāk devāmies uz telpu, kurā glabājas dzejnieka fotogrāfijas, vēstules, dzejas pilnās burtnīcas un pildspalva, ar kuru pierakstīta visa daiļrade. Mācību ekskursijas noslēgumā apsēdāmies mājīgā istabā, lai klausītos ierakstus, kā pats dzejnieks lasa savu dzeju. Ļoti nozīmīgi, ka ir šādi ieraksti un video – tas bija aizkustinoši gan mums, gan skolotājai.

Elva Paula Martinsone, 12.c 

Gaismas metafizika

22.novembra pēcpusdienā projekta “Skolas soma” ietvaros  10.a klase devās iepazīt mākslas pasaules burvību uz divām izstādēm- “Gaismas metafizika”(I. Aivazovska gleznas ar jūras tematiku) un “19.gs. marīnas”- mākslas muzejā “Rīgas Birža”.

Apskatījām  gan Ivana Aivazovska gleznas, kurās galvenais tēls bija jūra, gan  arī 19.gs. dažādu  Rietumeiropas skolu, t.sk. Vācijas, Holandes, Francijas, Norvēģijas un Itālijas, mākslinieku gleznotās jūras ainavas.

  Marīna apzīmē ainavu glezniecības žanru, kur tiek attēlota jūra visdažādākajās šīs ūdens stihijas izpausmēs. Tā nebija parasta, bezjēdzīga blandīšanās pa muzeju, tā bija viena izglītojoša stunda gides pavadībā. Mēs uz šo izstādi   gājām ar interesi, jo literatūras stundās lasījām izcilā Ernesta Hemingveja darbu “Sirmgalvis un jūra” un   varējām atrast to gleznu, kura visspilgtāk asociējās ar kādu epizodi no daiļdarba. Bija interesanti meklēt! Katram bija sava jūras ainava!

 Gide mums pastāstīja par Ivana Aivazovska glezniecības metodēm, īpatnībām, akcentējot to, ka  I.Aivazovskis nebija cilvēks, kas iesākto nepabeigs, ja viņš bija sācis gleznot, tad  arī pabeidza, ilgi pie viena darba "nesēdēja". Šis arī ir iemesls, kāpēc sava mūža laikā Ivans Aivazovskis ir uzgleznojis  apmēram 6000 gleznu, taču tas nenozīmē, ka tās ir nekvalitatīvas vai pavirši uzgleznotas, tieši pretēji- ņemot vērā to, ka pareizi uzgleznot ūdeni var tikai īsti meistari, Aivazovska darbiem tas piešķir apslēpto vērtību. Viņa marīnām katrai ir raksturīga sava noskaņa, vienā gleznā ir attēlots kluss, rāms vakars un tikpat mierīgs ūdens, taču citā- postoša, vētraina jūra, kas spētu aprīt...

Abu izstāžu  apmeklējums bija noderīgs, steigas pilnajā ikdienā cilvēki koncentrējas uz dažādām ar politiku, mācībām vai darbu saistītām tēmām, taču šīs izstādes atgādina un rosina padomāt arī  par dvēseles miera atrašanu, par skaistumu jūrā,  mieru, harmoniju, gaismu…

  L. Lielkalne 10.a klase  

Dvēseļu putenis

Projekta „Skolas soma” ietvaros trešdien, 27. novembrī, mūsu skolas 8.-12. klašu skolēniem kinoteātrī „Splendid Palace” bija lieliska iespēja noskatīties D. Dreiberga filmu ‘’Dvēseļu putenis’’. Pēc filmas seansa notika tikšanās ar filmas radošo komandu: filmas producenti Ingu Praņevsku, aktieru atlases režisori Gunitu Grošu, mākslinieci Santu Sanduli un masu skatu koordinatori Māru Siliņu. Filma balstīta uz Aleksandra Grīna 1935. gada romānu ar tādu pašu nosaukumu. Tās darbība norisinās Pirmā pasaules kara laikā un stāsta latviešu strēlniekiem. Tās noskatīšanās bija kā ļoti reālistiska, interesanta un aizraujoša vēstures stunda, lai izprastu pārmaiņas Latvijā Pirmā pasaules kara laikā, ka latvieši bija spiesti cīnīties arī citu valstu interesēs, ka jaunie zēni paši vēlējās aizstāvēt savu valsti un viņiem tas bija pagodinājums, ka mūsu valsts neatkarība tika iegūta tautas augstās pašapziņas un patriotisma dēļ. "Dvēseļu putenis" lika aizdomāties par to, kas bija jāizcieš latviešu strēlniekiem šajā pašā laikā pirms simt gadiem. Daudzi no jauniešiem, kas atradās zālē, bija tikpat veci vai pat vecāki par zēniem, kuriem bija jāpiedalās karā, tāpēc filma noteikti rosināja salīdzināt mūsdienu cilvēku, īpaši jauniešu, ikdienas problēmas un rūpes ar tā laika cilvēku problēmām, aizdomāties par dzīves vērtībām un novērtēt mums dāvāto privilēģiju-dzīvot pašiem savā brīvā valstī.

E. R. Ozoliņa 10.a klase

Alberts 2019 pasniegts

Sekojot tradīcijai, ik pārgadus skolēnu pašpārvalde gada nogalē organizē balsojumu par skolotājiem dažādās kategorijās ar mērķi pateikt paldies saviem skolotājiem, kas iedrošina, atbalsta un virza uz augstākiem sasniegumiem. Lūk, 2019.gada nominācijas un laureāti:

  • Akadēmiskākais skolotājs: Māris Zvaigzne
  • Motivējošākais skolotājs: Francisco Nunez 
  • Pacietīgākais skolotājs: Gunita Reinvalde
  • Šarmantākais skolotājs: Daniel Gonzalez
  • Centīgākais skolotājs: Indra Keiša
  • Skolotājs ar labāko humora izjūtu: Jānis Haļzovs
  • Erudītākais skolotājs: Jānis Puriņš
  • Speciālā skolēnu atzinība - Artūrs Ansons
  • Alberta balva 2019 - Arnita Meinerte

Vairāk »

Ziemassvētku balle

Šī gada 13.decembrī 18:30 Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas aktu zālē norisināsies ikgadējā Ziemassvētku masku balle.

RVVĢ vidusskolēniem balle ir par brīvu. Ja vēlies līdzi ņemt kādu draugu, kas nemācās RVVĢ, tad par to ir jāpaziņo, ziedojot 3 euro skolas atbalsta fondam norādot viņu vārdu, uzvārdu.

Pasākumā uzstāsies grupas - “Embark”, “Nikotīņi” un “The Tu’n’es”

Gaidīsim ballē!

RVVĢ Skolēnu pašpārvalde

Ēnu dienas iespēju birža

RVVĢ vecāku darbavietu vakanču reģistrācija: https://forms.gle/vfpQbTg8bSYUs8ku7 

Lai mūsu skolas jauniešiem būtu pēc iespējas plašākas iespējas ēnošanas darba vietas izvēlei, skolas Vecāku padome īsteno iniciatīvu “Ēnu dienas iespēju birža”, kas papildus valsts līmeņa Ēnu dienas pasākumiem, veicina vakanču pieejamību tieši RVVĢ skolēniem. Lai mums kopā izdotos, aicinām reģistrēt Jūsu darba vietas ēnošanas vakancēm!

Ēnu diena notiks 2020. gada 12. februārī, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem pārbaudīt un izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Skolas somas pasākums - izrāde Čomiņi

Valsts iniciatīvas „ Latvijas skolas soma” ietvaros  9.decembrī bija iespēja 7.klašu skolēniem noskatīties Goda teātra no Liepājas izrādi „ Čomiņi”. Izrāde ir par pusaudžu savstarpējām attiecībām un par to, kas ir īsta draudzību. Aktieri veiksmīgi iejutās tēlos, atveidojot pusaudžu ikdienas uzvedības un runas kultūru. Skolēni ar interesi vēroja, ar patiesām emocijām reaģēja uz notikumu a...

Sasniegumi olimpiādēs

Sveicam Rīgas krievu valodas un Rīgas bioloģijas olimpiāžu uzvarētājus!

Andželika Lucava un Jekaterīna Tutaka ieguvušas 2. vietu krievu valodas (svešvalodas) olimpiādē, Samuels Ozoliņš un Roberts Jansons - 2. vietu, Ralfs Mārcis Ābols - 3. vietu, Venta Ilva Stūris un Laura Zeļģe ieguvušas atzinību bioloģijas olimpiādē.

Paldies visiem skolotājiem, kas palīdzējuši skolēniem gatavoties olimpiādēm!

Turēsim īkšķus par mūsējiem Valsts olimpiādē:

  • Linards Dāvis Irbe startējis ar panākumiem Valsts angļu valodas olimpiādes 1. kārtā un ieguvis tiesības startēt Valsts olimpiādes 2. kārtā
  • Jekaterīna Tutaka un Andželika Lucava uzaicinātas uz Valsts olimpiādi krievu valodā
  • Samuels Ozoliņš un Roberts Jansons pārstāvēs skolu un Rīgu Valsts bioloģijas olimpiādē.

Vēlam veiksmi!

Juvenes Translatores

21.novembrī 11.klašu skolēni izmēģināja savu tulkošanas prasmi, piedaloties ikgadējā Eiropas komisijas inicētajā jauno tulkotāju konkursā "Juvenes Translatores" un tulkojot tekstus no angļu un vācu valodām uz latviešu valodu, kā arī no latviešu valodas uz angļu valodu. Darbi ir izvērtēti un noskaidroti uzvarētāji.

Labāko tulkojumu autori ir:

  • 11.a kl.skolniece Anna Lauska (DE-LV)
  • 11.a klases skolniece Loreta Klibiķe (EN-LV)
  • 11.b kl.skolnieks Matīss Nikolajs Smīdss (LV-EN)

Sveicam uzvarētājus!

Vairāk par konkursu»

Augu šūnu modeļprezentācijas

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 7. klašu skolēni veidoja augu šūnu modeļprezentācijas un izstādi ģimnāzijas vēsturiskajā korpusā, lai labāk apgūtu augu šūnu daudzveidību un uzbūvi.

Paldies vecākiem par atbalstu!

Izstādē nav iekļautas ēdamās kūkas, bet tās aicinām apskatīt fotogrāfijās.

Aicinām aplūkot izstādi visiem interesentiem līdz februāra noslēgumam ģimnāzijas vēsturiskā korpusa augšstāvā.