Aktuāli

Pumpurs

Pēdējās atjauninātās sadaļas

Skolas dzimšanas diena

ĀGENSKALNA PRIEDES CAURI GADSIMTAM ➔

PIRMAIS GADSIMTS ĀGENSKALNĀ ➔

Sveicam

Vārda diena: Elīna, Drosmis, Drosma

uzticības tālrunis

Seko mums

Skolai 100

Jaunumu arhīvs

2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |

Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec |

ATPŪTAS STŪRĪTIS - GATAVS ATPŪTAI!

Ilgi gaidītās ziņas nu top reālas!

Pēc lieliem darbiem un gatavošanās, varam pasludināt ATPŪTAS STŪRĪŠA ATKLĀŠANAS PASĀKUMU.

Atklājam, priecājamies un svinam kopā! 

 

KAD un KUR? – 6.aprīlis, plkst. 13, nojauktā kioska vietā

KAS būs? – daudzi un dažādi, lieli un mazi pārsteigumi, tai skaitā

 •   Sudden Lights ģitārists Kārlis Vārtiņš (Meiteneeees!),
 •   Jauniešu saeimas galva Natālija Knipše un citi.

Ierašanās – gatavības pilni atpūsties, novērtēt un priecāties par un ap mūsu kopīgo projektu.

Smaids rada smaidu, mēs Tevi gaidām!

Alise, Evalīna, Darja, Dāvis un citi SP rūķīši

Ievietoja: J. Puriņš 2017-04-02 13:02:25Turpināt lasīt »

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija izsludina pieteikšanos zinātniski praktiskajai konferencei „Latvijas izcilo personību dzīves un darbības pētniecības zinātniskie, pedagoģiskie un metodoloģiskie aspekti: arhitektam Indriķim Blankenburgam – 130” , kura notiks 2017. gada 7.aprīlī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā Āgenskalna ielā 21. Dalībai konferencē jāreģistrējas RVVĢ mājas lapā http://www.rvvg.lv/ ievietotajā elektroniskajā veidlapā līdz 2017. gada 3. aprīlim. Informāciju par konferences ideju, mērķi, uzdevumiem un referātu pieteikšanu skatīt šeit.

PROGRAMMA!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-04 08:17:13Turpināt lasīt »

Noslēdzies Rīgas olimpiāžu 2. posms, un ar lepnumu varam teikt, ka mūsu ģimnāzijas skolēni ir parādījuši labas zināšanas daudzos mācību priekšmetos - iegūtas piecas 1. vietas, vienpadsmit 2. vietas, tikpat 3. vietas un astoņas atzinības kopumā deviņās dažādās olimpiādēs.

Turpinās 3. olimpiāžu posms reģionālā un valsts līmenī, kur jau vācu valodas olimpiādēs 8. klasēm un 10.-12. klasēm iegūtas četras 2. vietas, viena 3. vieta un divas atzinības, kā arī marta beigās notikušajā Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8.-9. klasēm iegūta 2. vieta.

 • Laura Vanaga, 8.a klase – 2.vieta Reģionālajā vācu valodas 47. olimpiādē 8.klasēm
 • Anna Lauska, 8.b klase – 3.vieta Reģionālajā vācu valodas 47. olimpiādē 8.klasēm
 • Ieva Kanepone, 8.b klase – atzinība Reģionālajā vācu valodas 47. olimpiādē 8.klasēm
 • Santa Gribuste, 8.a klase – atzinība Reģionālajā vācu valodas 47. olimpiādē 8.klasēm
 • Norberts Buzijans, 12.c klase – 2.vieta Valsts vācu valodas 47. olimpiādē 10.-12.klasēm
 • Katrin Kirch, 11.a klase – 2.vieta Valsts vācu valodas 47. olimpiādē 10.-12.klasēm
 • Selma Teodora Levrence, 11.a klase – 2.vieta Valsts vācu valodas 47. olimpiādē 10.-12.klasēm
 • Madara Linna Ēvalde, 9.c klase – 2.vieta Valsts latviešu valodas un literatūras 43. olimpiādē 8.–9.klasēm

Apsveicam mūsu talantīgos audzēkņus un viņu skolotājus ar gūtajiem panākumiem!

 

Ievietoja: I. Riekstiņa 2017-04-05 08:33:52Turpināt lasīt »

Šī gada 31.martā Ventspilī notika Ventspils augstskolas organizētais konkurss ekonomikā un uzņēmējdarbībā "Zemais starts".

Apsveicam RVVĢ komandu, kura konkursā, 71 komandas konkurencē, ieguva atzinību.

Mūsu skolu pārstāvēja:

 •     Ieva Bībere,
 •     Kristiāna Robežniece,
 •     Rūdolfs Kalniņš,
 •     Mārtiņš Roberts Matisons.

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-06 15:00:10Turpināt lasīt »

Noskaidroti konkursa "Pasaules jaunatne debatē" pusfināla uzvarētāji: no mūsu ģimnāzijas - 11.a klases skolniece Beāte Elizabete Daukšte.
Debašu pusfinālā, kas 5 aprīlī norisinājās Gētes institūtā Rīgā, teicamas argumentācijas prasmes vācu valodā demonstrēja arī 11.a klases skolnieces Līvija Bārdiņa un Darja Popkova.

Beāte no 20.-23.aprīlim Baltijas valstu pusfinālu laureātu nometnē gatavosies konkursa Latvijas finālam, kas norisināsies jau 26.aprīlī Rīgā par tēmu "Vai Latvijas skolās arī krievu valoda jānosaka kā pirmā svešvaloda?"
Apsveicam un vēlam veiksmi fināla debatē!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-07 08:16:52Turpināt lasīt »

Pirmssvētku noskaņās 13.aprīlī skolā aizritēja tradicionālie Teātra svētki 10.-11.klašu skolēniem.Gandrīz trīs stundu garumā zālē varēja vērot ainas no Leldes Stumbres (dramaturģe ir mūsu skolas absolvente un šogad atzīmē nozīmīgu dzīves jubileju)lugām .

Ieeja zālē atgādināja īsta teātra vestibilu, jo sanākušo skatītāju uzmanību piesaistīja krāsainās afišas un pārdomātās izrāžu programmiņas (šajā kategorijā galveno balvu saņēma 11.d klase!).

10 interesantos uzvedumos skolēni centās parādīt savu daudzpusīgo talantu izpausmes, sacenšoties arī par Atbalsta fonda gādātajām balvām, kuru ieguvējus noteica kompetenta žūrija: Vecāku padomes priekšsēdētāja E.Streļča, skolas teātra studijas vadītāja E.Lakševica, vizuālās mākslas skolotāja D.Kaijaka, topošā aktrise U.Eglīte, absolvente A.Cīrule, 12.kl.audzēknis G.Gailītis.

15 minūšu izrādi izveidot kā vienotu veselumu un tajā iesaistīt pēc iespējas daudz klasesbiedru ir patiešām liels izaicinājums. Tāpēc talkā tika ņemti dažādi paņēmieni –gan vairāku aktieru apvienojums vienā tēlā, gan paralēlās ainas, gan interesanti izdomāti masu skati un kustīgas scenogrāfijas elementi. Ik pa brīdim uzdzirkstīja pa kādam individuālajam talantam kādā raksturlomā.

Pārliecinājāmies, ka mūsu skolā ir daudz talantīgu un radošu audzēkņu un šāda klases sadarbības un izpausmes forma ik pa laikam ir ļoti nepieciešama.

Un tā -  šā gada laureāti ir:

individuāli
Valters Narbuts (11.b),
Marta Fabrika (10.b),
Anna Nellija Matisone (11.d),
Anna Kudrjavceva (10.d)

klase – 11.a par iestudējumu „Paradīzes iela”.

Visi laureāti balvā saņēma biļetes uz teātra izrādēm.

Žūrijas speciālo balvu saņēma 10.a klase par izrādi „Liels, spoži sarkans autobuss”.

Milzīgs paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu un skolotājiem, administrācijai , Atbalsta Fondam par atbalstu šo svētku tapšanā!

Lugu autores novēlējums -  lai notiekošais pašiem dalībniekiem un skatītājiem sagādā prieku - patiešām piepildījās!

Programma

Latviešu valodas un literatūras metodiskā komisija

Ievietoja: J. Puriņš 2017-04-18 17:27:13Turpināt lasīt »

7.aprīlī, dienā, kad arhitektam Indriķim Blankenburgam svinējām 130. jubileju, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā notika viņa radošajam mūžam veltīta konference  „Latvijas izcilo personību dzīves un darbības pētniecības zinātniskie, pedagoģiskie un metodoloģiskie aspekti: arhitektam Indriķim Blankenburgam – 130”. Ar gandarījumu jāsaka, ka konference bija ne tikai pārstiedzoši labi apmeklēta, bet arī izcili saturīga, tādējādi apstiprinot mūsu pārliecību, ka sagatavošanas posmā izvirzītais mērķis un uzdevumi tika sasniegti.

 Vislielākā pateicība, protams, pienākas konferences referentiem Dr.habil.arch., profesoram J. Krastiņam (RTU/ICOMOS Latvia), Dr.arch. A. Eniņai (RTU), Dr.paed. A. Zigmundei (RTU),  Mag.art. I. Martinsonei (Arhitektūras muzejs),  Mag.hist. I. Zvirgzdiņam (Madonas muzejs), J. Laicānam (Viļakas Valsts ģimnāzija) un J. Haļzovam (RVVĢ). Viņiem izdevās būtiski paplašināt mūsu zināšanas un izpratni par izcilā arhitekta biogrāfiju un ieguldījumu Latvijas arhitektūras attīstībā. Lūk, ievērojamākie ieguvumi:

A.Zigmundei un I.Martinsonei izdevies atklāt līdz šim nezināmus faktus par I.Blankenburga kā personības izaugsmi, viņa pārsteidzoši produktīvo darbību 20.gadsimta 20. – 30.gados un traģiskajiem notikumiem 1944. gada oktobrī.

J.Krastiņa, A.Eniņas un I.Zvirgzdiņa veiktās pētniecības rezultātā varam nosaukt jau vismaz 40 Latvijas skolu ēkas, kuras ir projektējis I.Blankenburgs.

Pateicoties ģimnāzijas ilggadējās direktores Sandras Sīles meklējumiem arhīvā, mūsu rīcībā ir 1930.gadā ar I.Blankenburga roku parakstītās Rīgas 2.Valsts ģimnāzijas projekta skices.

Izveidota kvalitatīva I.Blankenburgam veltīta izstāde, kura pēc papildinājumiem un labojumiem būtu izmantojama arī citos ar ģimnāzijas vēsturi saistītos pasākumos.

Visbeidzot, tiek plānoti nākotnes sadarbības projekti starp t.s. I.Blankenburga skolām. Balstoties uz bagāto faktisko materiālu un vērtīgajām atziņām, noteikti sagaidāmas gan zinātniskas, gan populārzinātniskas publikācijas.

Liels paldies visiem RVVĢ pedagogiem, administrācijai, tehniskajam personālam un, protams, 11.a klases audzēkņiem par nesavtīgu atbalstu konferences sagatavošanā un aktīvu līdzdalību tās norisē!

Foto: I.Blankenburga atdusas vieta II Meža kapos          

Māris Zvaigzne
RVVĢ Vēstures un sociālo zinību metodiskās komisijas vadītājs

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-19 09:23:56Turpināt lasīt »

Apsveicam 10.a klases skolnieci Evelīnu Ozolu ar panākumiem, iegūstot 3.pakāpes diplomu Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa "Toņi un pustoņi" 1.kārtā!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-19 09:31:42Turpināt lasīt »

20. aprīlī  Gētes institūtā Rīgā pulcējās skolēni, kas 2016./17. mācību gadā ir uzrādījuši labākos rezultātus Latvijas vācu valodas olimpiādē. Svinīgajā apbalvošanā piedalījās arī trīs mūsu skolas skolēni un viņu skolotājas. Visi trīs skolēni šajā olimpiādē ieguvuši 2. vietu:

Norberts Buzijans (12.c klase)
Katrin Kirch (11.a klase)
Selma Teodora Levrence (11.a klase)

Paldies pedagogiem Montai Deisonei, Karin von Berg un Gundegai Muceniecei par audzēkņu sagatavošanu olimpiādei!

Vēlam veiksmi Norbertam Buzijanam un Selmai Teodorai Levrencei Baltijas valstu vācu valodas olimpiādē!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-21 17:19:08Turpināt lasīt »

Priecājamies, ka Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas teritorija kļūs vēl sakoptāka un krāšņāka!

Ar ģimnāzijas vides izglītības pulciņa vadītāja Jāņa Haļzova atbalstu izveidotais projekta pieteikums „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošanas” konkursam guvis atbalstu: Rīgas domes  Izglītības,  kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvalde apstiprinājusi iesniegtoģimnāzijas teritorijas apzaļumošanas projektu.

Konkursa mērķis ir aktualizēt un veicināt izglītības iestāžu līdzdalību savu teritoriju apzaļumošanā Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu ietvaros. Projekts veicina izglītības iestāžu līdzdalību un piederības sajūtu Latvijas valstij un plānotās aktivitātes sekmē izglītības iestādes padomes, vecāku, pedagogu un izglītojamo pašpārvaldes sadarbību visos vai vairākos  projekta posmos (plānošana, īstenošana, izvērtēšana).

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas apzaļumošana plānota divos posmos:

Projekta pirmais posms:

 1. Dzīvžoga izvietojums ap skolas strūklaku. Skice
 2. Skolas stādījumu mulčēšana un zālāja atjaunošana. Projekta pirmais posms. Skice

Projekta otrais posms:

Skolas ziedu pulksteņa ziedu izkārtojuma kompozīcija jumja zīmē ar skolas logotipu. Skice

Informācija par abu posmu aktivitātēm sekos. Cerēsim uz ģimnāzijas izglītojamo, vecāku un darbinieku praktisku atbalstu un aktīvu līdzdarbošanos!

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-24 19:39:40Turpināt lasīt »

Svētdien noslēdzās Latvijas 41.skolēnu zinātniskā konference, kurai tika izvirzīti labākie darbi no visas valsts - 556 skolēni no 129 vispārējās izglītības iestādēm prezentēja zinātniski - pētnieciskos darbus 23 sekcijās. Rīgu šajā konferencē pārstāvēja 11 mūsu skolas skolēni, no kuriem 3 ieguva godalgotas vietas.

Sveicam

 • Rūdolfu Kalniņu un darba vadītāju Jāni Puriņu ar iegūto 1.pakāpi Informātikas sekcijā;
 • Jurģi Funtu un darba vadītāju Ģirtu Paeglīti ar iegūto 2.pakāpi Bioloģijas sekcijā;
 • Emīlu Siliņu un darba vadītāju Māri Zvaigzni ar iegūto 2.pakāpi Vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma sekcijā.

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-24 20:17:14Turpināt lasīt »

Šogad Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments” , kurā piedalās 8. un 9. klašu skolēni, reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām. Vissīvākā konkurence ir Rīgas reģionā, Latgalē, Zemgalē un Rīgas pilsētā, kur startē lielākais dalībnieku skaits.

Fizikas erudīcijas konkurss notiek jau 22. gadu pēc kārtas, piedaloties tajā jaunieši apgūst fiziku, meklējot atbildes dažāda veida un sarežģītības pakāpes uzdevumiem.

28.aprīlī notiks Rīgas fināls, kur 10 labāko komandu vidū ir arī mūsu Foršie katjoni skolotāja Rolanda Granta vadībā. Vēlam veiksmi Jēkabam Janovskim, Luīzei Kokarei, Robertai Gintai Leišavniecei, Monai Kuzņecovai un Madarai Kļavei!

Ievietoja: I. Riekstiņa 2017-04-25 12:51:35Turpināt lasīt »

Palīdzi skolai tikt pie #VEFgrozs. Noskaties video https://www.youtube.com/watch?v=3NbFbsjHJ48 un spied

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-27 17:01:37Turpināt lasīt »

Šī gada 27. aprīlī notika Rīgas Skolēnu spēles basketbolā "C" grupā meitenēm. Apsveicam ar izcīnīto 3.vietu Rīgas pilsētā.

Komandu pārstāvēja:

 • Nora Visocka,
 • Elza Ščerbinska
 • Marta Morica.

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-27 18:22:32Turpināt lasīt »

Ievietoja: M. Purviņš 2017-04-27 18:22:32Komentāri »

Seko mums
facebook
twitter
draugiem.lv
youtube
instagram