Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumu arhīvs

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024


Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec


Teātra svētki 2018

RVVĢ Teātra svētki 2018

Ik gadu pavasaris mūsu skolā atnāk ar lielo teātra spēlēšanas trakumu, jo 10.-11.klašu skolēni gatavojas tradicionālajiem Teātra svētkiem. Arī šogad Zaļajā ceturtdienā skolā valdīja īsta teātra gaisotne – gaiteņos varēja satikt gan Trīni, gan Ābramu un Joski, gan Mariju un Mantrausi, bet aktu zāles ieeju rotāja daudzkrāsainas un intriģējošas afišas, kas vēstīja, ka tiks spēlētas 10 R.Blaumaņa lugu miniizrādes, tā godinot autoru viņa 155 gadu jubilejā un cildinot latviskās vērtības mūsu valsts simtgadē.

Visas klases bija patiešām centušās izveidot blaumaniskus un spilgtus uzvedumus, tā ka skatītāji guva daudz pozitīvu un pārsteidzošu iespaidu. Tradicionāli klašu kolektīvi sacenšas par Atbalsta fonda piešķirto galveno balvu – 150 eiro vērtu dāvanu karti kultūras pieredzes bagātināšanai, kā ar individuāli - par spilgtākajiem sasniegumiem aktiermākslā,  afišu un programmiņu izveidē. Priekšnesumus vērtēja vecāku pārstāve Jana Duļevska, skolas teātra tradīciju patronese Zane Jakovica, absolvente un topošā aktrise Una Eglīte, kulturoloģijas skolotāja un direktora vietniece Līga Strazdiņa, bet afišu un programmiņu novērtēšanā piedalījās arī vizuālās mākslas skolotāja Kristīne Miķelsone un iepriekšējā gada laureāte Dana Eglīte (12.a).

10.d klasei izdevās uzburt patiešām atraktīvu „Trīnes grēku” atmosfēru, 10.e klase ieintriģēja ar oriģinālu „Skroderdienu” interpretāciju un pārsteidzošu kolektīvismu, 11.a klase bija atradusi ļoti mazpazīstamu un specifisku Blaumaņa dramatisko darbu „Burvis un puķes”, ko parādīja fantastiskos tērpos (par savu iestudējumu iegūstot arī žūrijas īpašo atzinību speciālās balvas veidā), bet visspilgtākais (un visblaumaniskākais!) iestudējums šogad izdevās 11.c klasei, kas ar savu „No saldenās pudeles” variantu kļuva par galvenās balvas ieguvēju.

Individuāli balvas saņēma 10.c klases skolniece Elva Paula Martinsone, 11.a klases skolniece Elīna Zvaigzne un 11.b klases skolēns Artis Štālmanis par aktierisko sniegumu, bet par labāko afišu tika apbalvota 10.a klases audzēkne Danute Līva Šteimane, savukārt labākās programmiņas autoru gods tika 10.e klases audzēkņiem Krostoferam Krezevskim un Paulai Zaharei.

Vēlreiz milzīgs paldies visiem 10.-11.klašu teātrmīļiem, viņu audzinātājiem, skolotājiem un atbalstītājiem par ieguldīto darbu un patiesas svētku sajūtas radīšanu!

Uz tikšanos nākamajos Teātra svētkos RVVĢ!

Latviešu valodas un literatūras metodiskā komisija

Svētku programma:

10.a „Ļaunais gars”
10.b „Trīnes grēki”
10.c „No saldenās pudeles”
10.d „Trīnes grēki”
10.e „Skroderdienas Silmačos”
11.a „Burvis un puķes”
11.b „Ļaunais gars”
11.c „No saldenās pudeles”
11.d „Skroderdienas Silmačos”
11.e „Trīnes grēki”

Ģimnāzistu saniegumi zinātniskās pētniecības jomā

23.martā norisinājās Latvijas 42.skolēnu Rīgas reģiona zinātniskā konference, kurā mūsu skolu pārstāvēt bija aicināti 22 skolēni ar 20 zinātniski pētnieciskajiem darbiem. Liels prieks par iegūtajām godalgotajām vietām:

1. pakāpe - Alise Bērziņa, 11.a klase, mākslas zinātnes sekcija, darba vad. Līga Strazdiņa;
2. pakāpe - Selma Teodora Levrence, 12.a klase, politoloģijas sekcija, darba vad. Māris Zvaigzne;
2. pakāpe - Klinta Luīze Sprūdža, 11.a klase, kulturoloģijas sekcija, darba vad. Ieva Mezīte;
3. pakāpe - Annija Kotova un Kārlis Emīls Vītols, 11.d klase, bioloģijas sekcija, darba vad. Jānis Haļzovs;
3. pakāpe - Arta Auziņa, 11.a klase, pedagoģijas sekcija, darba vad. Ieva Mezīte.

Šodien uzzinājām, ka 15 no Rīgas reģionā prezentētajiem darbiem ir izturējuši atlasi un pārstāvēs Rīgu valsts konferencē 20. un 21. aprīlī. Turēsim īkšķus par 17 skolēniem - šo darbu autoriem!

Florbola sacensības

Ir notikušas Kurzemes rajona sacensības zēniem florbolā vecākajā grupā. Mūsu skolas komanda ieguva I vietu un iespēju startēt Rīgas pilsētas sacensībās. Komandā skolu pārstāvēja Roja Erdmanis, Toms Puķītis, Ralfs Cimars, Toms Orniņš, Jēkabs Liepiņš, Pauls Kurzemnieks, Renārs Pētersons, Matīss Tepers, Kārlis Prikulis, Dāvis Grīnhofs un Roberts Pilsētnieks.

Arnis Šķēle

Ģimnāziju pārstāvēs Latvijas fināldebatē

Lepojamies ar 11.a klases skolnieces Gabrielas Ozoliņas sasniegumiem- 2.vietu starptautiskajā debašu konkursa vācu valodā “Jugend debattiert international” pusfinālā par tēmu “Vai valstij ir jāveicina emigrantu atgriešanās Latvijā”, kas 5.aprīlī norisinājās Gētes institūtā Rīgā, kā arī 11.a klases skolnieku Klintas Luīzes Sprūdžas un Ričarda Rimšas veiksmīgu dalību.

Turpinājumā...

“0 Carbon emissions by 2020?”

On Wednesday,21 March, a group of our students : Ralfs Daņilins 10.B,Toms Tavares 10.B, Lauris Veļičko 10.C ,Anna Emīlija Ķikule 11.C, Maksis Gustavs Auziņš 11.C  went on an experience-exchange trip to the Sigulda State Gymnasium, where they learnt about debates, their various styles and  structures by watching a properly structured debate.st

The main topic of the debate was “0 Carbon emissions by 2020?” and that allowed room for many interesting facts and opinions since the topic is quite difficult and humanity is still very nascent in its efforts when it comes to fighting climate change.

The exchange project will be continued next school year when we will host the debate team from Sigulda, debating about the effects of global and regional climate change on sustainable development of society.

 

3. vieta florbolā

Sveicam Kurzemes rajona sacensībās meitenēm ar izcīnīto 3. vietu florbolā. Komandā skolu pārstāvēja Luīze Lorence, Marta Veinberga, Andra Dubroska, Laura Antāne, Krista Juliana Cīrule, Katrīna Karple, Zane Madara Novikava un Valērija Vaņugina.

Panākumi zinātniski pētnieciskajā darbā

Lepojamies ar godalgotām vietām Rīgas reģiona zinātniskās pētniecības konferencē un vēlam panākumus mūsu ģimnāzistiem 20. aprīlī skolēnu valsts konferencē, kurā Rīgas pilsētu un reģionu pārstāvēs arī 17 mūsu skolēni:

Annija Kotova un Kārlis Emīls Vītols - bioloģijas sekcijā; Selma Teodora Levrence - politoloģijas sekcijā; Samanta Šedko un Arta Auziņa - pedagoģijas sekcijā; Jurģ...

Rīgas olimpiāžu uzvarētāji

Rīgas Valsts ģimnāzijas audzēkņi šajā mācību gadā ir piedalījušies vācu valodas, angļu valodas, latviešu valodas un literatūras, ģeogrāfijas, vēstures, fizikas, mājturības un tehnoloģiju, matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un informātikas (programmēšanas) olimpiādēs, kopumā iegūstot divas 1. vietas, trīspadsmit 2. vietas, trīsdesmit trīs 3. vietas un vienpadsmit atzinības. Skolā priecājas par 59 veiksmīgiem startiem un sveiks mūsu labākos no labākajiem svinīgā pasākumā skolas zālē 2. maijā.

Liels lepnums par mūsu ģimnāzistiem

Annija Kotova un Kārlis Emīls Vītols (11.d) šodien, 21.aprīlī,  bioloģijas sekcijā ieguva ne vien I.pakāpes diplomu zinātniskās pētniecības valsts konferencē skolēniem par tematu, kas izstrādāts apiloģijas laboratorijā jeb bišu dravā uz ģimnāzijas ēkas jumta, bet arī iespēju, jau 24.aprīlī piedalīties atlasē par dalību starptautiskā konferencē ārvalstīs. 

...

Lepojamies-pirmā vieta retorikas konkursā

26.aprīlī, LU Mazajā aulā, Gabriela Ozoliņa no 11.a klases sevi pārliecinoši pierādīja kā spēcīgāko Latvijā publiskajā debatē vācu valodā par tēmu "Vai aizsardzības mācība jāievieš kā obligāts priekšmets Latvijas skolās?" Gabriela piedalīsies arī konkursa starptautiskajā finālā septembrī, Bratislavā, Slovākijā.

"Pirmā vieta ir milzu gandarījums un liels sasniegums", tā par skolnieces panākumiem saka retorikas nodarbību vadītāja, ğimnāzijas direktore Gundega Muceniece.