Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus!

Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda Deutsche Sprache English language

Jaunumu arhīvs

2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024


Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Jul


Skola lepojas!

Š. g. 16. februārī Latvijas Republikas Satversmes Tiesas ēkā norisinājās LR Satversmes Tiesas rīkotā skolēnu radošo darbu konkursa “Ikviena cilvēka cieņu digitālajā vidē” apbalvošans ceremonija. Pasākumā dažādās nominācijās tika apbalvoti skolēni no visas Latvijas.

Atzinības rakstus par saviem domrakstiem ieguva

12. EU skolniece Alise Vatagina un

12. EU klases skolnieks Dāgs Osvalds Šmits.

Atzinības rakstus un specbalvas no Eiropas Savienības Tiesas, kā arī specbalvu no nodibinājuma “Jāņa Čakstes mājas” ieguva

12. EU klases skolēns Kristofers Legzdiņš.

Paldies Sociālo zinātņu skolotājai Ievai Ērglei.

Latvijas skolas soma

2024. gada 20. februārī 9.c klase, izmantojot programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu, apmeklēja Rīgas Porcelāna muzeju, kurā uzzinājām par porcelāna trauku vēsturi, apgleznošanu un muzeja izveidi. Iepazinām porcelānu un tā krāsu gan labās, gan ne tik labās īpašības, kā arī apskatījām vēsturiskus trauku komplektus un citus dažādu mākslinieku izveidotus objektus. Paši arī varējām izpausties savā mākslas plūdumā un apgleznot sevis izvēlētu trauku- šķīvi vai krūzīti. Radošajā porcelāna apgleznošanas nodarbībā vērojām viens otru un iedvesmojāmies no savu klasesbiedru veikumiem, un kopā aizraujoši pavadījām laiku, attīstot savu radošo domāšanu. Pēc nodarbības apgleznotos traukus atstājām muzejā, lai tie tiktu apdedzināti, un jau nedēļu vēlāk varējām tiem doties pakaļ.

Estere Fedberga, 9.c

Atklātās svešvalodu olimpiādes 2024 apbalvošanas pasākums

24. februārī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā notika Atklātās svešvalodu olimpiādes apbalvošanas pasākums.

Diplomus un balvas par godalgotām vietām no olimpiādes atbalstītājiem saņēma 40 skolēni vācu valodā 3 klašu grupās un 24 skolēni spāņu valodā vidusskolas posmā. Kopumā olimpiādē tika pārstāvētas 89 skolas no visas Latvijas.

 

Informācijas diena par mācībām 7. vai 10. klasē 2024./25.m.g.

6.martā plānota tiešsaistes tikšanās, kurā informēsim par

 • RVVĢ piedāvātajām programmām pamatskolā un vidusskolā
 • iestājeksāmeniem uz 7. un 10.klasi
 • konkursa kritērijiem un iestāšanās kārtību

Informācija par iestāšanos 7.klasē - plkst. 18:45 - 19:15

Informācija par iestāšanos 10.klasē - plkst. 19:30 - 20:00

Pieteikšanās tiešsaistes tikšanās saites saņemšanai, izpildot aptauju ŠEIT.

 

Iestājeksāmenu programmas un parauguzdevumi:

 • matemātika - tiks publicētas saites uz Rīgas domes izveidotajiem materiāliem (plānots mēnesi pirms eksāmena)
 • valodas/svešvaloda - no 18.03.

 

Latvijas skolas soma

Ciemos pie I. Ziedoņa

20. februārī 8.a klase, izmantojot programmas "Latvijas Skolas soma" atbalstu, bija izglītojošā ekskursijā par Imantu Ziedoni un izspēlēja izlaušanās spēli “Blēņas un pasakas”. Nodarbība ilga apmēram 2 stundas. Klase pēc nejaušības principa tika sadalīta 3 komandās, “Ziedoņa klases” gide pastāstīja par pašu dzejnieku. Bija arī neliela, interesanta viktorīna par I. Ziedoni un viņa darbiem.

Tad notika izlaušanās spēle no trīs Imanta Ziedoņa pasaku istabām. Katra komanda devās uz savu izlaušanās istabu. Tās bija par pasakām "Suns, Funs un vējš", "Pasaka par pogu" un "Kroko un Dils". Istabās katrai komandai bija jāveic dažādi atjautības uzdevumi saistībā ar konkrēto pasaku, piemēram, istabā jāmeklē pavedieni, jāmin mīklas un jāliek puzles. Bija jāizmanto zināšanas par pasakām, atjautība un sadarbošanās prasme ar klasesbiedriem. Visiem patika savā starpā sadarboties un risināt uzdevumus. Šis pasākums ļāva iepazīt tuvāk savus klasesbiedrus, jautri pavadīt laiku un uzzināt vairāk par pašu dzejnieku.

Elīza Beāte Anduža, 8.a

Skolēnu grupas mobilitāte uz Pozoblanco (Spānija) 12.02.2024. - 19.02.2024.

1. Skolnieces ar viesģimenēm un skolotājs NunezDalībnieki: 2 skolnieces – Anna Pumpuriņa un Emīlija Stāmere (11.CV, 3.sv. spāņu valoda)

Skolotājs: Francisco Núñez Romero Olmo

Projekta ietvaros skolniecēm bija iespēja pilnveidot savas spāņu valodas prasmes, iepazīt Spānijas izglītības sistēmu, piedalīties mācību stundās ar pārējiem skolēniem, izjust ikdienu Spānijas laukos un pilsētā, atklāt Spānijas kultūru un vēsturi un, protams, iegūt jaunus draugus un jaukas atmiņas.

Projekta laikā skolnieces apmeklēja IES Antonio María Calero un piedalījās tādās mācību stundās kā psiholoģija, ekonomika, sports, bioloģija un Andalūzijas kultūras mantojums. Viņas guva vērtīgu starpkultūru pieredzi, iepazina spāņu tautas kultūru un vērtības. Skolnieces brauca ekskursijās un informējošos izbraucienos uz pilsētām kā Villanueva de Córdoba, Pozoblanco, Córdoba un lauksaimniecības kooperatīvu "COVAP". Córdobā meitenes izbaudīja pilsētas skaistumu un iepazina vēstures lappuses, apmeklējot "Mezquita-Catedral de Córdoba".

Skolnieces ikdienā pavadīja laiku kopā ar viesģimenēm un nedēļas nogalē apmeklēja atšķirīgas pilsētas kopā ar savām viesģimenēm. Annai bija iespēja uzturēties Zufre un pavadīt dienas Sevilla un Aracena pilsētās, apmeklēt dzīvnieku rezervātu, Plaza de España un alu sistēmu "Gruta de las Maravillas". Emīlija ar viesģimeni nedēļas nogali pavadīja Granadā, kur varēja baudīt vietējo arhitektūru, apskatīt slaveno "La Alhambra", dažādus muzejus un katedrāles.

2. Skolnieces ar viesskolniecēm, skolotājs Nunez un IES Antonio Maria Calero Erasmus koordinatore, Erasmus koordinators vidusskolā un direktors.3. Skolnieces ar viesskolniecēm un apmaiņas skolniece no ASV Kordovā.4. Skolnieces un skolotājiem ar Pozoblanco mēru.5. Skolnieces ar klasesbiedriem.6. Skolnieces bioloģijas laboratorijā.7. Skolnieces bioloģijas laboratorijā.8. Skolnieces un skolotāji Pozoblanco tūrisma centrā.9. Skolnieces Spānijas pilsoņu kāra bunkurā Villanuevā.10. Skolnieces un skolotāji Spānijas pilsoņu kāra bunkurā Villanuevā.11. Skolnieces kopā ar citiem skolēniem un skolotājiem lauksaimniecības kooperatīvā Covap.12. Anna un Luna, Spānijas laukumā (Plaza de España), Seviljā.

Erasmus+ skolēnu grupas mobilitāte uz Hannoveri 10.02.2024. - 15.02.2024.

1. Skolnieces ar viesģimenēm un skolotājs NunezErasmus+ projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros 17 skolēni no 10. - 15. februārim pilnveidoja savas svešvalodu prasmes partnerorganizācijā Vācijā (Tellkampfschule Hannover). Projekta mērķis bija sniegt izglītības iespējas multikulturālā vidē, attīstīt komunikācijas un sociālās prasmes un iepazīt starpkultūru saziņu.

Kopā ar skolēniem no Vācijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Polijas, Francijas un divām grupām no Spānijas mūsu ģimnāzisti darbojās 10 darbnīcās mākslas, teātra, sporta, deju, politikas, arhitektūras, vēstures, dabaszinātnes jomās, kā arī diskutēja par jauniešu dzīvi un ikdienu Eiropas Savienībā. Viena grupa dokumentēja nedēļas norisi un veidoja video, savukārt cita grupa diskutēja par to, ko nozīmē dzīvot, mācīties un strādāt citā valstī, kādi ir plusi un mīnusi. Mākslas darbnīcā tika veidoti mākslas darbi, kādas grupas uzmanības lokā bija arī tēma ūdens un tā deficīts dažādās valstīs. Muzikālajiem jauniešiem bija iespēja darboties mūzikas darbnīcā, izveidojot grupu un atskaņojot 3 populāras dziesmas savā aranžējumā, savukārt citā darbnīcā tika radīta dejas horeogrāfija. Arhitektūras darbnīca devās izpētīt Hannoveri un aizmirstas ēkas vai vietas, kuras būtu jāatdzīvina un noskaidroja, kā tās tiek izmantotas šobrīd. Jauniešiem bija arī iespēja iepazīt sporta veidus un sadarboties komandās. Projekta noslēgumā tika prezentēti darba rezultāti.

Dzīvojot viesģimenēs, jauniešiem bija iespēja iepazīt ģimenes ikdienu Vācijā, apmeklēt Hannoveres apskates objektus un muzejus, kā arī pieredzēt karnevālu visas nedēļas garumā. Viņi devās arī mācību ekskursijā uz Volfsburgu un Phaeno zinātnes centru.

Arī pedagogi Dace Zunda (Hannoveres projekta vadītāja) un Inguna Serda guva vērtīgu pieredzi, kopā ar skolēniem piedaloties aktivitātēs un ekskursijās un iepazīstot skolu sistēmu Vācijā.

Skolēni atzina, ka projekta laikā ir iegūta ļoti vērtīga pieredze, jauni draugi, iepazīta cita kultūra, pilnveidotas komunikācijas prasmes.

Viņu viedoklis ir viennozīmīgs:

"Dalība projektā mums palīdzēja labāk iepazīt Vāciju un gūt priekšstatu par partnerskolas mācību procesu, lietot angļu un vācu valodu reālās dzīves situācijās, izkāpt no savas komforta zonas, kā arī ieguvām labu pieredzi sadarbībai grupās ar citu valstu jauniešiem. Paldies par radīto iespēju piedalīties šāda veida projektā!"

Skola lepojas!

Sveicam ģimnāzijas vokāli instrumentālā ansambļa un vokālā ansambļa dalībniekus ar augstajiem sasniegumiem konkursos! Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā "No baroka līdz rokam", kas norisinājās 23.februārī, vokāli instrumentālais ansamblis ieguva 1.pakāpi un sniegums tika novērtēts ar augstāko punktu skaitu, kā arī vokālās mūzikas konkursā "Balsis 2024" vokālais ansamblis "Pūķis" ieguva augstāko pakāpi!

Paldies par ieguldīto darbu konkursu dalībniekiem un vokālā un vokāli instrumentālā ansambļa vadītājam Eināram Verro!

Skola lepojas!

Ceļš uz XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ir sācies! Sveicam 7.-9.klašu kori "Skulda" un jauniešu kori "Verdandi" ar iegūto 1.pakāpi koru skates 1.kārtā!

Paldies diriģentiem Ievai Mezītei, Eināram Verro un koncertmeistaram Anatolijam Livčam!

Skola lepojas!

Sveicam Rīgas Kurzemes rajona finālsacensībās florbolā meitenēm 6.-7. kl. grupā ar iegūto 3. vietu.

Skolas komandu pārstāvēja: K.Lakuča; E.Vanaga; D.Balka; B.Kalnača; L.Bērziņa; E.Kotova; K.Kunga; E.Kurmiņa; S.Šlesere; A.Kalēja un K.Mitrofanova.

Skola lepojas!

RVVĢ lieliski rezultāti latviešu valodas un literatūras olimpiādē 11. - 12. klašu skolēniem Rīgas valstspilsētā!

 • Anna Legzdiņa, 12.VI klase, ieguvusi 1. vietu
 • Agate Darbiniece, 11.CV klase, ieguvusi 1. vietu
 • Ilze Rasnača, 12.VI klase, ieguvusi 2. vietu
 • Katrīna Kate Millere, 12.VI klase, ieguvusi 2. vietu
 • Kristiāna Stūriška, 11.EU klase, ieguvusi atzinību.

Izteikta pateicība skolotājām Baibai Siliniecei un Arnitai Meinertei par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Skola lepojas!

RVVĢ lieliski rezultāti latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8. - 9. klašu skolēniem Rīgas valstspilsētā!

 • Elīza Beāte Anduža, 8. klase, ieguvusi 1. vietu
 • Evita Zalpētere, 9. klase, ieguvusi 1. vietu
 • Amēlija Patmalniece, 9. klase, ieguvusi 3. vietu
 • Elīna Grīnvalde, 9. klase, ieguvusi 3. vietu
 • Armands Leicāns, 8. klase, ieguvisii 3. vietu
 • Luīze Meldere, 9. klase, ieguvusi atzinību
 • Sofija Rudnika, 9. klase, ieguvusi atzinību.

Izteikta pateicība skolotājām Indrai Keišai, Meritai Meierei-Jancei un Santai Zībergai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Skola lepojas!

Matemātikas olimpiādē 7. - 8. klašu skolēniem Rīgas valstspilsētā

Marija Namjasenko, 7.b klase, ieguvusi 3. vietu

Dārta Balka, 7.d klase, Ketija Lakuča, 7.d klase, Ance Līce, 7.a klase, Justīne Bruzgule, 7.c klase, Sabīne Linkeviča, 7.c klase un Gustavs Mazūrs, 8.c klase, ieguvuši atzinību.

Izteikta pateicība skolotājai Aijai Švarcbahai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Latvijas skolas soma

2024. gada 19. martā 8.d klase, izmantojot programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu, bija mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju izstādē "Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija". Nodarbībā uzzinājām par Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturi un tās svarīgumu mūsdienās.

Mēs uzzinājām par hercogistes izveidošanu 1561. gadā, kad 3 gadus pēc Livonijas kara sākuma, Lietuvas dižkunigaitijas karalis Sigismunds II Augusts parakstīja līgumu par hercogistes izveidošanu, lai aizsargātu Kurzemes un Zemgales zemes no Krievijas caristes. Mēs apskatījām tādus vēsturiskus artefaktus kā hercogu portretus, hercogistes ģerboņu attēlojumus, monētas, bruņinieku bruņas un citus lietiskos, rakstiskos un vizuālos vēstures avotus. Nodarbības beigās mums bija interaktīvs uzdevums, kur grupās, izmantojot izstādes zālē pieejamos avotus, bija jaatbild uz pieciem jautājumiem uzdevumu lapā. Nodarbība bija kā vērtīgs papildinājums vēstures stundām.

Armands Leicāns, 8.d

Latvijas skolas soma

2024. gada februāra un marta mēneša trešdienās 11.klases, pateicoties programmas "Latvijas skolas soma" atbalstam, "Kultūras pamatu" mācību priekšmeta stundas pavadīja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Lai izzinātu Latvijas kultūras kanona vizuālās mākslas piemērus un Latvijas glezniecības mantojumu, tika apmeklētas gan pastāvīgās ekspozīcijas, gan Jāzepa Grosvalda memoriālā kolekcija.

Ikkatram ir vērtīgi doties uz muzeju un iedziļināties kultūras mantojumā. Tā bija ļoti laba pieredze, iejusties gida darbā un stāstīt pārējiem par iepriekš uzzināto informāciju un faktiem, jo tādējādi mēs paplašinām redzes loku un iegūstam jaunas zināšanas.

Darina J., 11.CV

Muzejs ir kā ceļvedis, kas palīdz izprast un novērtēt mākslas mantojumu un tā nozīmi mūsu kultūrā. Gleznas redzēt klātienē arī sniedza iespēju izbaudīt to dziļumu un dzīvību, kas bieži paliek nemanāma telefonā vai fotogrāfijās.

Terēze B., 11.EI

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs noteikti ir vieta, kuru katram reiz ir jāpmeklē. Tajā ir redzami vairāki tūkstoši darbu, kas sevī slēpj visvisādus stāstus un sāpes vai skaistumu. Šī noteikti bija mana vērtīgākā apmeklējuma reize, jo, pateicoties klasesbiedru stāstījumiem, uzzināju vairāk par mākslas darbiem un to autoriem.

Rūta V., 11.EU

Skolēnu apmaiņas projekts

No 18. līdz 22. martam Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā viesojās 25 skolēni un 2 pedagogi no Berlīnes (Lessing Gymnasium Berlin-Mitte).

Kopā ar mūsu 8. klašu skolēniem viņi platformā Padlet veidoja digitālu ceļvedi jauniešiem par skaistākajām Rīgas vietām. Skolēni nedēļas ietvaros darbojās grupās gan skolā, gan pilsētvidē, kā arī kopīgi apmeklēja Jūrmalu un Siguldu. Lielisks piedzīvojums bija arī picu vakars skolā ar dažādām saliedējošām spēlēm, par ko jāpateicas RVVĢ skolēnu pašpārvaldei.
Projekta noslēgumā jaunieši paveikto vācu valodā prezentēja pārējiem un izvērtēja kopā pavadīto nedēļu.

RVVĢ 8.klašu 20 skolēni 21.aprīlī kopā ar pedagogiem Gabrielu Ozoliņu, Santu Jansoni un Kārli Kūriņu dosies uz Berlīni, lai turpinātu uzsākto sadarbību.

Skola lepojas!

Sveicam Rīgas Kurzemes rajona finālsacensībās florbolā meitenēm 8.-9. kl. grupā ar iegūto 1. vietu.

Skolas komandu pārstāvēja: M.Nunez Romero Sanchez; L.Matisone; A.Ulla; A.Gavare; A.E.Glāzniece; M.Gaure; A.Andrejeva; M.Andrejeva un P.Šķiere.